[Grem] 'A TAPINTAT RÉMURALMA' filozófia zoom 2. folytatása (az előző tárgymegj. átalakult ezért indul újra)

Sziklay Levente lsziklay at freemail.hu
2021. Nov. 26., P, 20:12:11 CET


Bocs Mőci, de itt megint értelmezési hibáról van szó. MZP pont nem "progresszív kereszténység" irányából, hanem nagyon is konzervatív - akár lehet azt mondani, hogy fundamentalista jellegű irányból közelít - egyébként személyes véleményem szerint nem helyesen.Azt mondja ugyanis, hogy a polgári házasság - jelöljük házasság2-vel - nem jelent semmit a számára, mint keresztény számára, mivel az igazi és egyetlen házasság az egyházi - jelöljük házasság1-el, ezért teljesen mindegy, hogy van-e és kik között házasság2, így akár buzik is megkaphatják.MZP maga saját példáját hozza elő a nyilvánosság elé, hogy a polgári házassága - házasság2 - után egy év telt el az egyházi esküvőig - házasság1 -, és addig nem élt házaséletet a feleségével. Ez pont az ellentéte az ún. "progresszív kereszténység" - mely önmagában is több, egymással ellentétes, sokszor egymással ellentmondó és zavaros ágakra és mozgalmakra oszlik, melyek egy része a homoszexuális házasságot az egyházon belülre akarja vinni, az érvényességét az egyházon belülre, a házasság1-re kiterjeszteni. A homoszexuális házasság elleni küzdelemben szerintem hiba kizárólag a kereszténységre hivatkozni. A római jog, mint európai alapintézmény sem ismeri el sem nem a többnejűséget, sem nem a homoszexuális házasságot. Köntös László utálja a Szemléleket, és ennek írásban is helyt ad - nem először - és összeköti MZP-vel - ami önmagában is két téma. Ebben az interjúban nevezte kaméleonnak MZP-t a BBC újságírója, és ebben a cikkben lehet olvasni róla.Elvileg csak Nagy-Britanniában nézhető meg, de ha megkérjük KEA-t, szerintem szívesen felhomályosít, hogy hogyan tudunk úgy proxival belépni, hogy az oldal azt higgye, hogy onnan akarjuk nézni. Kedves Mőci, mi a véleményed, véleményetek pl. a baloldali Pedro Castillo perui elnökről, aki elutasítja az azonos neműek házasságát és a terhesség művi megszakítását, e mellett antiglobalista és multicég ellenes - kiűzésüket és államosításukat ígérte be - mint ahogy szocialista államot is ígért, illetve a sajtó szorosabb állami ellenőrzését, valamint az alkotmánybíróság feloszlatását. ÜdvL. 
Emoke Greschik <greschem at gmail.com> írta:
>Továbbítva  bevezető levél és Köntös László cikke  Köntös László, református lelkész  a kilencvenes években hosszabb időt töltött az Egyesült Államokban, egy ottani magyar nyelvű református gyülekezet lelkészeként. Amúgy a dunántúli egyházkerület falvaiban szolgált, elsődlegesen Pápa környékén. Arra figyelt fel, hogy a választások előtti média-térben van néhány meggyőződéses és sajnos egyre több fizetett képviselője, reklám-hordozója az angol-német-skandináv nyelvterületen elharapódzott "progresszív kereszténység"-nek. Érdemes ezzel kapcsolatban belenézni az elmúlt másfél-két évben teljesen átalakult Szemlélek blog kínálatába. Határozottan közelednek A SZERELEM MINDENKIÉ és A CSALÁD AZ CSALÁD plakátok színvonalához. Lelkük rajta.
>Marriage for all. Ehe für alle. Agymosást mindenkinek.
>Márki-Zay, a keresztény, aki engedélyezné az azonos neműek házasságát2021. november 25.Szerző: Köntös László  
> 
> 
>Márki-Zay Péter a BBC-nek azt nyilatkozta, hogy ő engedélyezné az azonos neműek házasságát, s ez nem ellenkezne hitével, „ugyanis a polgári házasság egy polgári jogi aktus”. Ha jól értem, ezzel azt akarja mondani, hogy ő keresztény meggyőződésű kormányfőként nem kerülne elvi ellentmondásba az azonos neműek házasságának támogatásával.
> 
>Nem kétséges, hogy Márki-Zay Péter berobbanásával megjelent a magyar politikai térben egy, a nyugati liberális-progresszív fősodorban már régóta ismert új kereszténység-értelmezés. Míg itthon eddig a kereszténység a politikai beszédben a jobboldalnak köszönhetően úgy jelent és jelenik meg, mint a lokalitások, a hagyományközösségek, a hagyományos kulturális értékvilág, a nemzeti szuverenitás védelmezésének ideológiája, addig az új kormányfőjelölt egyik alapvető újdonsága abban van, hogy a kereszténységhez való viszony kérdését szintén a politikai beszéd témájává teszi, de immár a kereszténység teljes politikai átpozícionálásával. Ebben a beszédben a kereszténység immár nem áll szemben a liberális-globalista-progresszív eszmeáramlatokkal, hanem egyenesen úgy jelenik meg, mint azok ideologikus támasza.
> 
>Ebből is látszik, hogy a mai nyugati világnézeti zűrzavarban a történeti kereszténységhez való viszony kérdése nem megkerülhető. Mint ahogyan az is nyilvánvaló, hogy a világuralmi ambíciókkal fellépő progresszió ideológiájának akadálytalan nyomulásával szemben az igazi ellensúlyt csakis a történeti kereszténység jelentheti, amelynek kétezer éves hagyományát, kulturális beágyazottságát nem lehet egyik napról a másikra felszámolni.
> 
>Erre válaszul született meg a progresszió ideológiájának keresztény változata, amely már nem a keresztény múlt eltörlésének jelszavát tűzi zászlajára, hanem a kereszténységet úgy jeleníti meg, mint a progresszió támaszát.
> 
>Nem tudom, hogy valakinek feltűnt-e, Márki-Zay Péter fellépésével Magyarországon első ízben jelent meg a progresszív kereszténység politikai képviselete. Ha az ismert nyugati tendenciák nálunk is erősödni fognak, arra kell számítani, hogy a kereszténység liberális átértelmezésének a folyamata itthon is érzékelhetően jelen lesz. Az egész folyamatnak az a végső célja, hogy a kulturálisan ma még nagyrészt keresztény magyar társadalom olyan tudatmódosuláson menjen keresztül, amelynek eredményeként a kereszténység már nem úgy tűnik fel, mint a progresszió ideologikus ellenfele, hanem mint a támasza.
> 
>Márki-Zay ennek a folyamatnak az egyik első hazai politikai képviselője. Azt akarja elhitetni, hogy immár a keresztények is jó szívvel támogathatják a progresszió eszméit. A program lényege, hogy a kereszténységgel kell felszámolni a történeti kereszténységet, amely a legerősebb támasza a hagyományos értékvilágnak, s egyben akadálya a progresszív eszmevilág térhódításának.
> 
>Így jelenik meg Márki-Zay keresztény hívőként, aki ugyanakkor a nyugati progresszió hazai politikai szócsöve. Úgyhogy egyáltalán nem kell csodálkoznunk azon, hogy ő nem lát ellentmondást abban, hogy hívőként támogatja az azonos neműek házasságát. A kereszténység jelszavával kell szétverni a keresztény társadalom alapintézményeit.
>  Mentes a vírusoktól. www.avg.com
> Mentes a vírusoktól. www.avg.com
>Továbbítva  bevezető levél és Köntös László cikke
> Köntös László, református lelkész  a kilencvenes években hosszabb időt töltött az Egyesült Államokban, egy 
>ottani magyar nyelvű református gyülekezet lelkészeként. Amúgy a 
>dunántúli egyházkerület falvaiban szolgált, elsődlegesen Pápa környékén. Arra figyelt fel,  hogy a választások előtti média-térben  van néhány meggyőződéses és sajnos egyre több fizetett képviselője,
> reklám-hordozója az angol-német-skandináv nyelvterületen elharapódzott 
>"progresszív kereszténység"-nek. Érdemes ezzel kapcsolatban belenézni az
> elmúlt másfél-két évben teljesen átalakult Szemlélek blog kínálatába. 
>Határozottan közelednek A SZERELEM MINDENKIÉ és A CSALÁD AZ CSALÁD 
>plakátok színvonalához. Lelkük rajta.Marriage for all. Ehe für alle. Agymosást mindenkinek.Márki-Zay, a keresztény, aki engedélyezné az azonos neműek házasságát2021. november 25. Szerző: Köntös László  Márki-Zay
> Péter a BBC-nek azt nyilatkozta, hogy ő engedélyezné az azonos neműek 
>házasságát, s ez nem ellenkezne hitével, „ugyanis a polgári házasság egy
> polgári jogi aktus”. Ha jól értem, ezzel azt akarja mondani, hogy ő 
>keresztény meggyőződésű kormányfőként nem kerülne elvi ellentmondásba az
> azonos neműek házasságának támogatásával.Nem
> kétséges, hogy Márki-Zay Péter berobbanásával megjelent a magyar 
>politikai térben egy, a nyugati liberális-progresszív fősodorban már 
>régóta ismert új kereszténység-értelmezés. Míg itthon eddig a 
>kereszténység a politikai beszédben a jobboldalnak köszönhetően úgy 
>jelent és jelenik meg, mint a lokalitások, a hagyományközösségek, a 
>hagyományos kulturális értékvilág, a nemzeti szuverenitás védelmezésének
> ideológiája, addig az új kormányfőjelölt egyik alapvető újdonsága abban
> van, hogy a kereszténységhez való viszony kérdését szintén a politikai 
>beszéd témájává teszi, de immár a kereszténység teljes politikai 
>átpozícionálásával. Ebben a beszédben a kereszténység immár nem áll 
>szemben a liberális-globalista-progresszív eszmeáramlatokkal, hanem egyenesen úgy jelenik meg, mint azok ideologikus támasza.Ebből
> is látszik, hogy a mai nyugati világnézeti zűrzavarban a történeti 
>kereszténységhez való viszony kérdése nem megkerülhető. Mint ahogyan az 
>is nyilvánvaló, hogy a világuralmi ambíciókkal fellépő progresszió 
>ideológiájának akadálytalan nyomulásával szemben az igazi ellensúlyt 
>csakis a történeti kereszténység jelentheti, amelynek kétezer éves 
>hagyományát, kulturális beágyazottságát nem lehet egyik napról a másikra
> felszámolni.Erre
> válaszul született meg a progresszió ideológiájának keresztény 
>változata, amely már nem a keresztény múlt eltörlésének jelszavát tűzi 
>zászlajára, hanem a kereszténységet úgy jeleníti meg, mint a progresszió
> támaszát.Nem 
>tudom, hogy valakinek feltűnt-e, Márki-Zay Péter fellépésével 
>Magyarországon első ízben jelent meg a progresszív kereszténység 
>politikai képviselete. Ha az ismert nyugati tendenciák nálunk is 
>erősödni fognak, arra kell számítani, hogy a kereszténység liberális 
>átértelmezésének a folyamata itthon is érzékelhetően jelen lesz. Az 
>egész folyamatnak az a végső célja, hogy a kulturálisan ma még nagyrészt
> keresztény magyar társadalom olyan tudatmódosuláson menjen keresztül, 
>amelynek eredményeként a kereszténység már nem úgy tűnik fel, mint a 
>progresszió ideologikus ellenfele, hanem mint a támasza.Márki-Zay
> ennek a folyamatnak az egyik első hazai politikai képviselője. Azt 
>akarja elhitetni, hogy immár a keresztények is jó szívvel támogathatják a
> progresszió eszméit. A program lényege, hogy a kereszténységgel kell 
>felszámolni a történeti kereszténységet, amely a legerősebb támasza a 
>hagyományos értékvilágnak, s egyben akadálya a progresszív eszmevilág 
>térhódításának.Így
> jelenik meg Márki-Zay keresztény hívőként, aki ugyanakkor a nyugati 
>progresszió hazai politikai szócsöve. Úgyhogy egyáltalán nem kell 
>csodálkoznunk azon, hogy ő nem lát ellentmondást abban, hogy hívőként 
>támogatja az azonos neműek házasságát. A kereszténység jelszavával kell 
>szétverni a keresztény társadalom alapintézményeit.
>
>  
>
>      
>Mentes a vírusoktól. www.avg.com 
>
>
> 
>
>      
>Mentes a vírusoktól. www.avg.com 
>
>
>
>_______________________________________________
>Grem mailing list
>Grem at turul.kgk.uni-obuda.hu
>http://turul.kgk.uni-obuda.hu/mailman/listinfo/grem
--------- következő rész ---------
Egy csatolt HTML állomány át lett konvertálva...
URL: <http://turul.kgk.uni-obuda.hu/pipermail/grem/attachments/20211126/a9d5dc45/attachment.html>


További információk a(z) Grem levelezőlistáról