[Grem] Ahol semmi sem változott
Sziklay Levente
lsziklay at freemail.hu
2021. Jan. 23., Szo, 10:48:17 CET
Kedves Egon, Laci! Kb. én is ezt akartam leírni, a jelen helyzetről azonos a véleményünk, azzal a különbséggel, hogy egy nemzet, egy ország életében vannak olyan fordulópontok, amik, ha nem is meghatározzák a jövőt, de meghatározó fejlődési pályát, utat jelölnek ki, amiről nehéz letérni.Történelmi katasztrófák gyakran elindítanak újabb fejlődési pályákat, vagy még gyakrabban lezárnak elinduló, bimbódzó lehetőségeket. Oroszország központja a tatárjárás előtt Kijev, Novgorod stb. észak-nyugaton volt, ami kapcsolódott a az európai kultúrkörhöz - hozzánk is pl. az Árpádok házasságait vagy az állandó Halics-Ladomér hadjáratait. A tatárjárás következtében lett Moszkva - egy tatár vazallus új fejedelemség - a hatalmi és kulturális mintaadó központ.. a pontot az i-re az tette fel, amikor Rettenetes Iván kifosztotta és tönkretette Novgorodot. Ahogy Egon is leírta, 1914-re Oroszország hihetetlen fejlődési pályára került, kezdett kialakulni polgárság, birtokos parasztság - kezdett kialakulni függetlenedő igazságszolgáltatás, megjelent a parlamentarizmus kezdete választott képviselőkkel - munkások és munkáspártok is megjelentek, ami nem volt igaz a korabeli Magyarországra! - bár hatalom nélkül... Sztolipin a nagy reformer miniszterelnök azt mondta, hogy húsz békeév, és Oroszországra nem lehet ráismerni... A hatalmi rendszer reménytelenül elavult volt, a korszerűsítés sokszor a rendőrállam kiépítésének folytatását jelentette.. És valóban, az elvileg korlátlan hatalmú cár birodalma bírta legkevésbé a világháborús erőfeszítést.. ÜdvL.
Reinisch Egon <reinisch at t-online.hu> írta:
>
Jó Jó Laci teljesen egyet értünk ebben de én is hajszálpontosan ezt írtam le tehát megismételted azt amit írtam ennek viszont nagyon örülök mert így kétszer olvashatta el a lista.
Én csak az kifogásoltam hogy azt írtad "egy olyan és akkora országot nem lehet ...." ha azt írtad volna "egy akkora keleti országot nem lehet ..." akkor csöndben maradtam volna .Bár belátom az " olyan " megfogalmazás már utalt a térségre.
Tehát akkor figyeljen kedves lista:Laci is azt írja nem az ország mérete számít ,hanem az államszerkezet ,vagy is a hagyományok amelyeket például évszázadok alatt vívtak ki az alattvalók uralkodóikkal szemben.
Lásd "MAGNA CARTA LIBERTATUM már megint ez a fránya szó. Vagy ARANYBULLA .
De ahhoz hogy mindez létre jöjjön emberi együttműködési készség kell és akkor lehet élni parancsszavak ,üvöltés és terror nélkül.
Most valóban valódi parlamentáris rendszerben élünk de mikor barátkozunk már meg vele?
Üdv. Egon
2021.01.22. 21:28 keltezéssel, László Baják írta:
>Kedves Egon! Oroszországban, Kínában, de Ázsia más részeiben se soha nem alakult ki olyan kvázi autonóm közösségekből, illetve sok egyenrangú különálló politikai közösségből álló társadalom, amely az egymással folytatott küzdelemben, rivalizálásban kialakithatta volna a demokratikus, parlamentáris kormányzást. Tehát nem az ország vagy államszövetség mérete számít, hanem az állam szerkezete. A kelet társadalmai mindig is despotikus diktatúrákban éltek, ahol a szűk elit szinte homogén alávetetteknek parancsolt. Ennek következtében abszurd összehasonlítani az USA államszövetséget, a brit gyarmatbirodalmat, vagy Európa nyugati felét (Közép-Európa országait is beleértve) Oroszországgal. Oroszországot még ma sem lehet liberális demokráciaként kormányozni, ahogy Ázsia, Afrika, de részben még latin- Amerika országait sem. Mentes a vírusoktól. www.avast.com
> Reinisch Egon <reinisch at t-online.hu> ezt írta (időpont: 2021. jan. 22., P, 20:18):
>>Kedves Laci !
>>Én komolyan gondolom azt ,hogy bármekkora országot lehet parlamentáris eszközökkel kormányozni hiszen az USA is elég nagy ország, és lehet manapság kitör a polgár háború de eddig ment a dolog.(egy polgárháborúval de ez volt Franciaországban és Angliában is )
>>Oroszországnak persze erre nincs esélye mert az európai önkormányzatiság és a parlamentarizmus több száz év alatt jött létre és a cári Oroszországban még a városoknak sem volt valódi önkormányzata ,tehát az oroszoknak az alapismereteik is hiányoznak ehhez .Az valóban hasznos volt Laci hogy Putykó rendet vágott a kiskirályok,maffia hadurak között hiszen ez ahogy íród világméretű veszélyt rejtett ,De ma az ország 10% birtokolja az ország nemzeti vagyonának a 85 %-t és az oroszoknak így nincs jövőjük.Amikor az USA megalakult és meghúzták a szavazásra jogosultak vagyoni cenzusát akkor az gyarmatok lakosságának több mint a fele szavazó képes volt ,az alapító atyák ekkor lemondta a társadalom exkluzív kizsákmányolásáról.Egy ország csak akkor gazdag ha sokan azok ahol csak a Maharadzsa gazdag azt előbb utóbb megeszik a farkasok.
>>Magyarországon azért jött össze 1848 -ban egy soha nem látott nemzeti konszenzus mert azt ígérte az uralkodó osztály hogy lemond az exkluzív kizsákmányolásról .A jobbágy rendszer felszámolásával hozzájutott a úrbéri szerződéssel rendelkező parasztság (akik 44%-t képezték a parasztságnak) a termőterület 56% -hoz.
>>De ha történészként így fogalmazol az elég furcsa hiszen a legparlamentárisabb ország Anglia hódította meg és kormányozta a fél világot és nem mondjuk az autoriter kínai császárság legalábbis anno.Igaz a gyarmati lakosságra nem alkalmazta a parlamentáris szabályokat de például India pont az angol hagyományokat alkalmazva a kaszt rendszerrel küszködve próbál össze kínlódni egy parlamentáris rendszert.
>>A cári Oroszország már jó úton halad ahhoz hogy létre jöjjön egy kevésbé autoriter rendszer hiszen Oroszország a 19. századvégétől elképesztő gazdasági fejlődésbe kezdett :egy korabeli francia gazdaság felmérő bizottság akiknek az volt a feladatuk hogy felmérjék vissza tudja e fizetni azt a fegyverkezési hitelt amit egyébként arra adtak a franciák hogy minket kinyírjanak az oroszok (meg persze II Vilmost ) ,azt állapították meg hogy az oroszok 1950-re 1960- ra a világ legerősebb gazdaságával rendelkeznek majd.Az orosz ipar már csatahajókat is képas volt gyártani igaz ezeket beküldte Togo tengernagy a tengerfenekére de ezt Rozsdesztvenszkij hülyesége hozta össze,Itt jegyzem meg ,hogy a hitelt az oroszországi pogromok miatt nem a Rothschildok adták.,hanem a Lyoni keresztény bankházak szervezésével kis bankok.
>>Üdv. Egon
>>2021.01.22. 14:59 keltezéssel, László Baják írta:
>>>Kedves lista! Senki nem gondolhatja komolyan, hogy egy olyan és akkora országot, mint Oroszország, lehet kormányozni a liberális demokrácia szabályai szerint. Putyin tehát nem liberális. Ez az egyik megbocsáthatatlan bűne. Oroszország ráadásul nagyhatalom, atomhatalom, energiahatalom. Ez a tény már bőven elegendő, arra, hogy Putyint patás ördöggé nyilvánítsák más nagyhatalmak. Csak abba nem gondoltak bele, hogy ha Putyin liberális demokrata lenne, úgy Oroszország azonnal elindulna a szétesés és az anarchia útján, azaz nem egy, hanem több és teljesen kiszámíthatatlan atomhatalom születhetne. Amikor Ukrajna kivált egy pillanatra két egymással nem túl barátságos viszonyban álló atomhatalom született. Alig-alig sikerült elhárítani a legrosszabb forgatókönyvet. A terület most is komoly válságövezet. A nyugati nagyhatalmak az ukrán maffiaállam, mint báb segítségével igyekeznek sakkban tartani az oroszokat. Ne dőljünk be a nagyhatalmak kölcsönös és piszkos uszító, adott esetben orosz ellenes propagandájának. Kezeljük helyén Putyint és keressük a modus vivendit. Magyarország túl kicsi ahhoz, hogy szép elveket kérjen számon konfrontációt vállaljon bármely nagyhatalommal. Mentes a vírusoktól. www.avast.com
>>> Emoke Greschik <greschem at gmail.com> ezt írta (időpont: 2021. jan. 22., P, 14:15):
>>>>Miért kellene készpénznek venni, automatikusan hitelesnek tekinteni egy Putyinnal szemben megfogalmazott állítást / vádat egy ellenzéki szájából.Ahogy Góczán Laci írta, l. az Orbán diktatúrájáról világszerte keringő álhíreket, ""dokumentum""filmeket ......Egon azt írta, a 888.hu is lehozta. A 888 as cikk címe végén ott állt a következő szó ".... állítja". Az hogy valaki valamit manapság állít, sajnos már nem sokat jelent, különösen ha az ellenségéről állítja. Mentes a vírusoktól. www.avg.com
>>>>_______________________________________________
>>>>Grem mailing list
>>>>Grem at turul.kgk.uni-obuda.hu
>>>>http://turul.kgk.uni-obuda.hu/mailman/listinfo/grem
>>> _______________________________________________ Grem mailing list Grem at turul.kgk.uni-obuda.hu http://turul.kgk.uni-obuda.hu/mailman/listinfo/grem
>>_______________________________________________
>>Grem mailing list
>>Grem at turul.kgk.uni-obuda.hu
>>http://turul.kgk.uni-obuda.hu/mailman/listinfo/grem
> _______________________________________________ Grem mailing list Grem at turul.kgk.uni-obuda.hu http://turul.kgk.uni-obuda.hu/mailman/listinfo/grem
Jó Jó Laci teljesen egyet értünk ebben de én is hajszálpontosan
ezt írtam le tehát megismételted azt amit írtam ennek viszont
nagyon örülök mert így kétszer olvashatta el a lista.
Én csak az kifogásoltam hogy azt írtad "egy olyan és akkora
országot nem lehet ...." ha azt írtad volna "egy akkora keleti
országot nem lehet ..." akkor csöndben maradtam volna .Bár belátom
az " olyan " megfogalmazás már utalt a térségre.
Tehát akkor figyeljen kedves lista:Laci is azt írja nem az ország
mérete számít ,hanem az államszerkezet ,vagy is a hagyományok
amelyeket például évszázadok alatt vívtak ki az alattvalók
uralkodóikkal szemben.
Lásd "MAGNA CARTA LIBERTATUM már megint ez a fránya szó. Vagy
ARANYBULLA .
De ahhoz hogy mindez létre jöjjön emberi együttműködési készség
kell és akkor lehet élni parancsszavak ,üvöltés és terror nélkül.
Most valóban valódi parlamentáris rendszerben élünk de mikor
barátkozunk már meg vele?
Üdv. Egon
2021.01.22. 21:28 keltezéssel, László
Baják írta:
Kedves Egon! Oroszországban, Kínában, de Ázsia más
részeiben se soha nem alakult ki olyan kvázi autonóm
közösségekből, illetve sok egyenrangú különálló politikai
közösségből álló társadalom, amely az egymással folytatott
küzdelemben, rivalizálásban kialakithatta volna a demokratikus,
parlamentáris kormányzást. Tehát nem az ország vagy
államszövetség mérete számít, hanem az állam szerkezete. A
kelet társadalmai mindig is despotikus diktatúrákban éltek, ahol
a szűk elit szinte homogén alávetetteknek parancsolt. Ennek
következtében abszurd összehasonlítani az USA államszövetséget,
a brit gyarmatbirodalmat, vagy Európa nyugati felét
(Közép-Európa országait is beleértve) Oroszországgal.
Oroszországot még ma sem lehet liberális
demokráciaként kormányozni, ahogy Ázsia, Afrika, de részben még
latin- Amerika országait sem.
Mentes
a vírusoktól. www.avast.com
Reinisch Egon reinisch at t-online.hu>
ezt írta (időpont: 2021. jan. 22., P, 20:18):
Kedves Laci !
Én komolyan gondolom azt ,hogy bármekkora országot lehet
parlamentáris eszközökkel kormányozni hiszen az USA is
elég nagy ország, és lehet manapság kitör a polgár háború
de eddig ment a dolog.(egy polgárháborúval de ez volt
Franciaországban és Angliában is )
Oroszországnak persze erre nincs esélye mert az európai
önkormányzatiság és a parlamentarizmus több száz év alatt
jött létre és a cári Oroszországban még a városoknak sem
volt valódi önkormányzata ,tehát az oroszoknak az
alapismereteik is hiányoznak ehhez .Az valóban hasznos
volt Laci hogy Putykó rendet vágott a kiskirályok,maffia
hadurak között hiszen ez ahogy íród világméretű veszélyt
rejtett ,De ma az ország 10% birtokolja az ország nemzeti
vagyonának a 85 %-t és az oroszoknak így nincs
jövőjük.Amikor az USA megalakult és meghúzták a szavazásra
jogosultak vagyoni cenzusát akkor az gyarmatok
lakosságának több mint a fele szavazó képes volt ,az
alapító atyák ekkor lemondta a társadalom exkluzív
kizsákmányolásáról.Egy ország csak akkor gazdag ha sokan
azok ahol csak a Maharadzsa gazdag azt előbb utóbb
megeszik a farkasok.
Magyarországon azért jött össze 1848 -ban egy soha nem
látott nemzeti konszenzus mert azt ígérte az uralkodó
osztály hogy lemond az exkluzív kizsákmányolásról .A
jobbágy rendszer felszámolásával hozzájutott a úrbéri
szerződéssel rendelkező parasztság (akik 44%-t képezték
a parasztságnak) a termőterület 56% -hoz.
De ha történészként így fogalmazol az elég furcsa hiszen
a legparlamentárisabb ország Anglia hódította meg és
kormányozta a fél világot és nem mondjuk az autoriter
kínai császárság legalábbis anno.Igaz a gyarmati
lakosságra nem alkalmazta a parlamentáris szabályokat de
például India pont az angol hagyományokat alkalmazva a
kaszt rendszerrel küszködve próbál össze kínlódni egy
parlamentáris rendszert.
A cári Oroszország már jó úton halad ahhoz hogy létre
jöjjön egy kevésbé autoriter rendszer hiszen Oroszország a
19. századvégétől elképesztő gazdasági fejlődésbe kezdett
:egy korabeli francia gazdaság felmérő bizottság akiknek
az volt a feladatuk hogy felmérjék vissza tudja e fizetni
azt a fegyverkezési hitelt amit egyébként arra adtak a
franciák hogy minket kinyírjanak az oroszok (meg persze II
Vilmost ) ,azt állapították meg hogy az oroszok 1950-re
1960- ra a világ legerősebb gazdaságával rendelkeznek
majd.Az orosz ipar már csatahajókat is képas volt gyártani
igaz ezeket beküldte Togo tengernagy a tengerfenekére de
ezt Rozsdesztvenszkij hülyesége hozta össze,Itt jegyzem
meg ,hogy a hitelt az oroszországi pogromok miatt nem a
Rothschildok adták.,hanem a Lyoni keresztény bankházak
szervezésével kis bankok.
Üdv. Egon
2021.01.22. 14:59 keltezéssel, László Baják írta:
Kedves lista! Senki nem gondolhatja
komolyan, hogy egy olyan és akkora országot, mint
Oroszország, lehet kormányozni a liberális demokrácia
szabályai szerint. Putyin tehát nem liberális. Ez az
egyik megbocsáthatatlan bűne. Oroszország ráadásul
nagyhatalom, atomhatalom, energiahatalom. Ez a tény már
bőven elegendő, arra, hogy Putyint patás ördöggé
nyilvánítsák más nagyhatalmak. Csak abba nem gondoltak
bele, hogy ha Putyin liberális demokrata lenne, úgy
Oroszország azonnal elindulna a szétesés és az anarchia
útján, azaz nem egy, hanem több és teljesen
kiszámíthatatlan atomhatalom születhetne. Amikor Ukrajna
kivált egy pillanatra két egymással nem túl barátságos
viszonyban álló atomhatalom született. Alig-alig
sikerült elhárítani a legrosszabb forgatókönyvet. A
terület most is komoly válságövezet. A nyugati
nagyhatalmak az ukrán maffiaállam, mint báb segítségével
igyekeznek sakkban tartani az oroszokat. Ne dőljünk be a
nagyhatalmak kölcsönös és piszkos uszító, adott esetben
orosz ellenes propagandájának. Kezeljük helyén Putyint
és keressük a modus vivendit. Magyarország túl kicsi
ahhoz, hogy szép elveket kérjen számon konfrontációt
vállaljon bármely nagyhatalommal.
Mentes
a vírusoktól. www.avast.com
Emoke Greschik greschem at gmail.com>
ezt írta (időpont: 2021. jan. 22., P, 14:15):
Miért kellene készpénznek venni,
automatikusan hitelesnek tekinteni egy
Putyinnal szemben megfogalmazott állítást /
vádat egy ellenzéki szájából.
Ahogy Góczán Laci írta, l. az Orbán
diktatúrájáról világszerte keringő álhíreket,
""dokumentum""filmeket ......
Egon azt írta, a 888.hu
is lehozta. A 888 as cikk címe végén ott állt a
következő szó ".... állítja". Az hogy valaki
valamit manapság állít, sajnos már nem sokat
jelent, különösen ha az ellenségéről állítja.
Mentes
a vírusoktól. www.avg.com
_______________________________________________
Grem mailing list
Grem at turul.kgk.uni-obuda.hu
http://turul.kgk.uni-obuda.hu/mailman/listinfo/grem
_______________________________________________
Grem mailing list
Grem at turul.kgk.uni-obuda.hu
http://turul.kgk.uni-obuda.hu/mailman/listinfo/grem
_______________________________________________
Grem mailing list
Grem at turul.kgk.uni-obuda.hu
http://turul.kgk.uni-obuda.hu/mailman/listinfo/grem
_______________________________________________
Grem mailing list
Grem at turul.kgk.uni-obuda.hu
http://turul.kgk.uni-obuda.hu/mailman/listinfo/grem
_______________________________________________
Grem mailing list
Grem at turul.kgk.uni-obuda.hu
http://turul.kgk.uni-obuda.hu/mailman/listinfo/grem
--------- következő rész ---------
Egy csatolt HTML állomány át lett konvertálva...
URL: <http://turul.kgk.uni-obuda.hu/pipermail/grem/attachments/20210123/eb9c09ee/attachment.html>
További információk a(z) Grem levelezőlistáról