[Grem] Beszámoló Kínából - érdekes
Székely Erika
szekelye1 at yahoo.com
2021. Ápr. 13., K, 08:22:35 CEST
http://tiszataj.bibl.u-szeged.hu/1163/1/tiszataj_1947_010_007-009.pdf
Reinisch Egon<reinisch at t-online.hu> ezt írta (2021. április 12., hétfő 21:03:28 CEST):
http://epa.oszk.hu/00000/00036/00057/pdf/27-51.pdf
Újabb szakirodalom a fenti linken Címe:Útlevél politika rendi korszak végén
Ennek a tanulmánynak a 29. oldalán olvasható hogy közrendű ember számára pláne ha az illető jobbágy még a vármegyén belül is kellett útlevél kellett de ehhez egy uradalmi tiszt aláírása is elég volt .
A vármegye elhagyásához viszont főszolgabírói útlevél kellett .
Biztosra veszem hogy Petőfinek 1848 előtt is kellet belső útlevél de bizonyos esetekben kiadhatták hosszabb időre is ráadásul ez még megyénként is változott,.Az 1848-s utazásakor lehet az adott helyzetben többet ellenőrizték de az útlevél kényszer 1848 előttről származott .Lásd Múltkor című történelmi folyóirat összefoglelója.
E.
2021.04.12. 20:36 keltezéssel, László Baják írta:
Kedves Egon! Nem hatósági személyre, hanem pl. alkalmi hivatalos feladattal, vagy hatósági garanciával utazó (ill. a hatóság szempontjából fontos személyként) személyre gondoltam. A külföldieknek természetesen szükségük volt utazási engedélyre. A hivatkozott helytartó tanácsi rendelet mikori és pontosan miről szól ? Én nem tudom azonosítani. A postakocsi hivatalos szállítóeszköz volt és csak másodlagosan szállított utasokat is a posta mellett. Azok utaztak vele, akik nem szekérrel, hintóval, lovon, (hajón, később gőzhajón vagy vonattal) vagy gyalog utaztak. Az utóbbiaknak tudtommal nem kellett engedély.
| | Mentes a vírusoktól. www.avast.com |
Reinisch Egon <reinisch at t-online.hu> ezt írta (időpont: 2021. ápr. 12., H, 19:54):
Kedves Laci !
Az általam bemutatott (idézett mű 91 .Oldalán ) lévő irat belbiztonsági útlevél és nem oltalom levél magán személy részére készült nem hatósági illetőnek.
Abból is látszik hogy ez nem oltalom levél hogy a Helytartó Tanácsnak volt olyan rendelete is miszerint akit ezen útlevél nélkül csípnek nyakon egy közúton a visszakísérő útlevéllel őrizetben hazatoloncolják . Ezt is elolvashatod az általam küldött idézetekben .Egy hatósági személyt nem toloncoltak volna haza csak azért mert oltalom levél nélkül utazik. .A postakocsi járatokon elsősorban magán utazók utaztak attól kedve,hogy a postajáratok utasok befogadására is alkalmasok lettek .
Üdv. Egon
2021.04.12. 17:04 keltezéssel, László Baják írta:
Kedves Egon! Leventének igaza van. A mai értelemben vett útlevélre csak a birodalom határain túl való utazáshoz volt szükség. Lásd: Széchenyi esetét. A postakocsi és az előfogat (forspont) igénybevételéhez is hatósági engedélyre volt szükség, hiszen ezek elsősorban hatósági igények kielégítésére szolgáló szolgáltatások voltak, de ez az engedély nem útlevél. A hivatalos úton, hivatalos megbízatással járó emberek kaptak hivatalos hatósági útlevelet, tulajdonképpen "oltalomlevelet", de a mai értelemben véve ez sem útlevél. Petőfi amikor még békeidőkben utazgatott az országban nem volt szüksége útlevélre. (1848 már más eset) Ezzel együtt igaz, hogy a fogadósoknak pl. jelentenie kellett ha gyanús idegen érkezett a fogadójukba.
| | Mentes a vírusoktól. www.avast.com |
Sziklay Levente <lsziklay at freemail.hu> ezt írta (időpont: 2021. ápr. 12., H, 10:30):
Kedves Egon! Útlevél létezett, de ennek nem a (negatív értelmű) utazási engedély volt az értelme, hanem annak a kinyilvánítása, hogy az illető a hatalom figyelme/védelme/tekintélye alatt áll. Tehát itt arról volt szó, hogy nem Széchenyi gróf magánember utazik, hanem olyan valaki, akit az állam különös figyelmében részesít és erre felhív egyéb államokat is. Üdv Levente
Reinisch Egon <reinisch at t-online.hu> írta:
Kedves Levente !
Nem véletlenül írtam azt ,hogy kb. 1870 és 1914 között csökkent az európai államok rendőr állami jellege .Az alábbi idézetből látszik még egy főrendnek is kancellári engedéllyel lehetett csak angliai útlevelet szereznie.A mi kis K.u K. Monarchiánkban 1867 után szabadon lehetett közlekedni útlevél nélkül de annak még utána nézek Európára ez érvényes -e.
De én alapvetően a belső útlevél kényszerről írtam 1867 előttről és Magyarországról.
lásd:Digitális tankönnytár :Széchenyi és az Al-Duna szabályozása
Ugyanez időben 1832. július végén történt, hogy Széchenyi a nádor közbenjárására és Metternich államkancellár engedélyével megkapta az Angliába szóló útlevelet. A Társulat ügyei angliai tartózkodása alatt is sok gondot okoztak számára. Miközben rendkívüli buzgalommal tevékenykedett – londoni és vidéki gyárakat látogatott, megismerkedett Williams Tierney Clarkkal és más neves hídmérnökökkel; adatokat, tanácsokat, ajánlatokat gyűjtött angliai utazásának fő tárgyán, a Buda és Pest közötti állandó híd létesítésének kérdésén kívül, útépítésre, vasútra, gőzmalomra, gőzhajóra, folyamkotrógépre – egyidejűleg az otthoni híreken töprenkedett és azon, hogyan nyerhetné meg a nagyhatalmú kancellárt, Metternichet is, meg a nádort és Reviczky Ádám magyar főkancellárt: „wie werde ich die combinieren”? [Hogyan fogom én őket összeegyeztetni?] Mindenesetre hazatérése után rögtön aktivitásba lendült mindezek irányába. November 26-án érkezett vissza Bécsbe: 27-én már Metternichnél ebédelt; 28-án Sinával, 29-én Reviczkyvel tárgyalt, és a nádornál járt kihallgatáson.
2021.04.12. 0:49 keltezéssel, Sziklay Levente írta:
Kedves Egon, Laci! 1914 előtt Európában útlevél nélkül nyugodtan lehetett utazni, sem országokba belépéshez, pláne nem elhagyásához sem kellett papír. Oroszországban ezzel szemben már Rettenetes Iván korában sem lehetett szabadon mozogni , pláne nem az országot elhagyni papír nélkül... A mai magyarországi igazolás és igazolványmánia szocializmus öröksége. Még a II.Világháború sem volt személyi igazolvány (a papírokat, hogy ki, hol lakik, a helyi település állította ki) Az angolszász kultúrában minden kötelező fényképes igazolvány sokak szemében - szerintem helyesen - elborzasztó, kis túlzással a totalitarizmus és zsarnokság kezdete. (A szavazás fényképes igazolványhoz való kötése Amerika egyes helyein, v. Boris Johnson igazolványötletei ezért annyira visszatetszőek sokak szemében.
"László Baják" <laszlo.bajak at gmail.com> írta:
Kedves Egon! Szerintem tévedsz, ugyanis normál helyzetben (békeidőben) 1867 előtt a belföldi utazásokhoz egyáltalán nem kellett útlevelet kérni. Útlevelet csak a birodalom határain kívül utazásokhoz kellett beszerezni. (Az útlevelet is helyettesíthette pl a céhlegények vándorkönyve.) Mivel azonban senki nem rendelkezett személyi igazolvánnyal, úgy azok akik el akarták kerülni a helyi hatóságok vegzálását persze kérhettek ilyet. (vagy ajánlólevelet, esetleg más igazolást) A helyi hatóságoknak természetesen kötelessége volt ellenőrizni a gyanús idegeneket. A jobban öltözöttek vagy a nemesek, vagy akik hitelt érdemlően meg tudták indokolni az utazásuk célját eleve nem számítottak gyanúsnak. A marhalevél az állatok szállítására szolgáló igazolás. Nem útlevél, leginkább azt igazolta, hogy az állatok nem lopottak voltak.Persze mivel az egyszerű emberek csak elvétve utaztak a megyéjük határain túlra, szórakozásból meg egyáltalán nem, így egy szomszéd vagy éppen távoli megyében felbukkanó pór joggal lehetett gyanús, tekintettel, hogy nem volt magától értetődő, hogy tisztességes módon rendelkezik pl. az utazához szükséges pénzzel. Petőfi pl. bejárta az egész országot, de nem tudok róla, hogy ehhez engedélyeket kért volna városi vagy megyei hatóságoktól.
| | Mentes a vírusoktól. www.avast.com |
Reinisch Egon <reinisch at t-online.hu> ezt írta (időpont: 2021. ápr. 11., V, 18:21):
Kedves Lista !
Persze Orwel az angolszász jogszákások szerint gondolta szörnyűnek a
ANGSZOC átlag emberek megfigyelési módszereket de ezek a szokások is
csak a 19 sz. végén kezdtek elviselhetőek lenni .
A Magyar Királyság területén egy közember a szatmári béke és az 1867-s
kiegyezés között egyáltalán nem indulhatott el vármegyei ,úriszéki
törvényhatósági engedély, útlevél nélkül.A lakó kerület vagy vármegyék
között csak úti-levéllel ,marha levéllel (pásztor levéllel ) szállító
levéllel vagy a tanoncoknak vándor levéllel lehetett utazni.Az
útleveleket főszolgabíró jegyző vagy szabad királyi városok elöljárósága
adta ki .Az útlevél nélkül közlekedőket a megyei pandúrok vagy a ha
különleges állapot volt a katonai járőrök letartoztatták gyanús illető
esetén néhány pofon kíséretében ki is kérdezték és egy visszatoloncolási
levéllel haza kísérték ha az illető hamis címet adott meg következett a
deres.Természetesen címeres hintót láthatóan nemes embert nem mindig
állítottak meg csak különleges állapot esetén.Még azért is büntetés járt
ha valaki úti-levél nélküli illetőt vett fel a kocsijára .Mikor
elindultak az első posta kocsijáratok útlevél nélkül még jegyet sem
lehetett váltani.
Mindez nem az állítólagos Habsburg elnyomás miatt volt így hanem a török
háborúk után az állandó haderők korában úgy elharapóztak a katona
szökevények a nehéz életű emberek hogy maguk a vármegyei
törvényhatóságok is így látták jónak.
Ráadásul a büntetések legalábbis elvileg még a mai kínai számunkra
emberi jogi szempontból túlkapásnak minősített eljárásokat is
meghaladták.A gyulai úriszék 1746-ban a területén ilyen rendelkezést
hozott ----Aki Passzus nélkül járókat befogad,sehonnaiakat a házába
beenged .és ebben harmadszor megtapasztaltatik, fel fog akasztatni
!-----És ezt a rendeletszöveget nem a Szovjetunióban nem a nácizmusban
hanem egy keresztény értékrendű államban írták.
Aki tehát elborzad (részben joggal ) jelen korunktól és lehetősége támad
időutazásra vissza tudna menni a régi jó világba azért gondolja meg hová
és melyik időszakra menne vissza ha csak nem Esteházy Miklósnak tudna
vissza idő utazni.Amikor megépült az a fertődi kastély az 1770 -s
években még olyan volt a közbiztonság,hogy az épület együttest egy
színpompás sárga-lila egyenruhás medvebőr kucsmás testőrgránátos egység
őrizte.
Tehát az a világ amit mi az emberi szabadság jogok szerint élhetőnek
tartunk nem is olyan régi az 1870 évek indult útjára Európában és nagy
háború miatt 1914-ben el is indult visszafelé a középkor felé csak
modern technikával.Az USÁ-ban ahol az alapító atyák még minden
rendelkezésüket a szabadságnak rendelték alá (indiánokat .feketéket
kivéve ) az első világ háború alatt majdnem 100 000 embert tartóztattak
le vagy csak hurcoltak meg háború ellenes magatartás miatt.
Sokat beszéltünk már liberalizmusról és túlzott szabadságjogokról de
most a járvány idején hirtelen a listán többen úgy gondolták hogy
túlzottan korlátozták a jogainkat ,az emberi jogokat csak akkor
érthetjük meg igazán ( ha nem gondolunk ennek utána időben) ha már
ELVESZTETTÜK de akkor már késő.
A háborús helyzetek és a járványok valóban alkalmasak arra hogy a
szigorítások ellenőrzések szorosabbak legyenek és aztán így maradjanak.
Jópofa volt mikor az a maszk viselés miatt tiltakozó illető a videón
aki azon nyafogott hogy visszaszorítottak minket a kuckóinkba 1867-ig
senki sem hagyhatta el a kuckóját indok nélkül Magyarországon mert nem
kapott útlevelet.
Rajtunk is áll átlagpolgárokon hogy járvány estén legyünk fegyelmezettek
de utána a fölösleges pláne hiper -szuper technikai nyomkövetéseket ne
tűrjük el.
Üdv. Egon
2021.04.11. 11:10 keltezéssel, KEA írta:
> És a társadalmi pontrendszer? Arcfelismeréssel, MI-vel kombinálva?
> Orwell fantáziaszegény pancsernek tűnik lassan...
>
> https://kuruc.info/r/4/195630/
>
> A Huawei egyik szabadalma a gyalogosok képei között azonosítja azokat
> az embereket, akik látszólag ujgur származásúak.
>
> Kínai tűznagyfal, -ágyú, online cenzúra stb. stb.
>
>
>
> On 4/11/21 7:24 AM, Emoke Greschik wrote:
>> Kedves Kati! Nagyon érdekes volt a kínai beszámoló.
>>
>> Kedves Levente! Neked is köszönet a portugál, japán és dél-koreai
>> megjegyzésekért!
>> Szeretettel,
>> Emőke
>> --
>
> Üdvrivalgással:
> KEA.
> _______________________________________________
> Grem mailing list
> Grem at turul.kgk.uni-obuda.hu
> http://turul.kgk.uni-obuda.hu/mailman/listinfo/grem
--
Ezt az e-mailt az Avast víruskereső szoftver átvizsgálta.
https://www.avast.com/antivirus
_______________________________________________
Grem mailing list
Grem at turul.kgk.uni-obuda.hu
http://turul.kgk.uni-obuda.hu/mailman/listinfo/grem
Kedves Egon! Szerintem tévedsz, ugyanis normál helyzetben (békeidőben) 1867 előtt a belföldi utazásokhoz egyáltalán nem kellett útlevelet kérni. Útlevelet csak a birodalom határain kívül utazásokhoz kellett beszerezni. (Az útlevelet is helyettesíthette pl a céhlegények vándorkönyve.) Mivel azonban senki nem rendelkezett személyi igazolvánnyal, úgy azok akik el akarták kerülni a helyi hatóságok vegzálását persze kérhettek ilyet. (vagy ajánlólevelet, esetleg más igazolást) A helyi hatóságoknak természetesen kötelessége volt ellenőrizni a gyanús idegeneket. A jobban öltözöttek vagy a nemesek, vagy akik hitelt érdemlően meg tudták indokolni az utazásuk célját eleve nem számítottak gyanúsnak. A marhalevél az állatok szállítására szolgáló igazolás. Nem útlevél, leginkább azt igazolta, hogy az állatok nem lopottak voltak.Persze mivel az egyszerű emberek csak elvétve utaztak a megyéjük határain túlra, szórakozásból meg egyáltalán nem, így egy szomszéd vagy éppen távoli megyében felbukkanó pór joggal lehetett gyanús, tekintettel, hogy nem volt magától értetődő, hogy tisztességes módon rendelkezik pl. az utazához szükséges pénzzel. Petőfi pl. bejárta az egész országot, de nem tudok róla, hogy ehhez engedélyeket kért volna városi vagy megyei hatóságoktól.
Mentes a vírusoktól. www.avast.com
Reinisch Egon reinisch at t-online.hu> ezt írta (időpont: 2021. ápr. 11., V, 18:21):Kedves Lista !
Persze Orwel az angolszász jogszákások szerint gondolta szörnyűnek a
ANGSZOC átlag emberek megfigyelési módszereket de ezek a szokások is
csak a 19 sz. végén kezdtek elviselhetőek lenni .
A Magyar Királyság területén egy közember a szatmári béke és az 1867-s
kiegyezés között egyáltalán nem indulhatott el vármegyei ,úriszéki
törvényhatósági engedély, útlevél nélkül.A lakó kerület vagy vármegyék
között csak úti-levéllel ,marha levéllel (pásztor levéllel ) szállító
levéllel vagy a tanoncoknak vándor levéllel lehetett utazni.Az
útleveleket főszolgabíró jegyző vagy szabad királyi városok elöljárósága
adta ki .Az útlevél nélkül közlekedőket a megyei pandúrok vagy a ha
különleges állapot volt a katonai járőrök letartoztatták gyanús illető
esetén néhány pofon kíséretében ki is kérdezték és egy visszatoloncolási
levéllel haza kísérték ha az illető hamis címet adott meg következett a
deres.Természetesen címeres hintót láthatóan nemes embert nem mindig
állítottak meg csak különleges állapot esetén.Még azért is büntetés járt
ha valaki úti-levél nélküli illetőt vett fel a kocsijára .Mikor
elindultak az első posta kocsijáratok útlevél nélkül még jegyet sem
lehetett váltani.
Mindez nem az állítólagos Habsburg elnyomás miatt volt így hanem a török
háborúk után az állandó haderők korában úgy elharapóztak a katona
szökevények a nehéz életű emberek hogy maguk a vármegyei
törvényhatóságok is így látták jónak.
Ráadásul a büntetések legalábbis elvileg még a mai kínai számunkra
emberi jogi szempontból túlkapásnak minősített eljárásokat is
meghaladták.A gyulai úriszék 1746-ban a területén ilyen rendelkezést
hozott ----Aki Passzus nélkül járókat befogad,sehonnaiakat a házába
beenged .és ebben harmadszor megtapasztaltatik, fel fog akasztatni
!-----És ezt a rendeletszöveget nem a Szovjetunióban nem a nácizmusban
hanem egy keresztény értékrendű államban írták.
Aki tehát elborzad (részben joggal ) jelen korunktól és lehetősége támad
időutazásra vissza tudna menni a régi jó világba azért gondolja meg hová
és melyik időszakra menne vissza ha csak nem Esteházy Miklósnak tudna
vissza idő utazni.Amikor megépült az a fertődi kastély az 1770 -s
években még olyan volt a közbiztonság,hogy az épület együttest egy
színpompás sárga-lila egyenruhás medvebőr kucsmás testőrgránátos egység
őrizte.
Tehát az a világ amit mi az emberi szabadság jogok szerint élhetőnek
tartunk nem is olyan régi az 1870 évek indult útjára Európában és nagy
háború miatt 1914-ben el is indult visszafelé a középkor felé csak
modern technikával.Az USÁ-ban ahol az alapító atyák még minden
rendelkezésüket a szabadságnak rendelték alá (indiánokat .feketéket
kivéve ) az első világ háború alatt majdnem 100 000 embert tartóztattak
le vagy csak hurcoltak meg háború ellenes magatartás miatt.
Sokat beszéltünk már liberalizmusról és túlzott szabadságjogokról de
most a járvány idején hirtelen a listán többen úgy gondolták hogy
túlzottan korlátozták a jogainkat ,az emberi jogokat csak akkor
érthetjük meg igazán ( ha nem gondolunk ennek utána időben) ha már
ELVESZTETTÜK de akkor már késő.
A háborús helyzetek és a járványok valóban alkalmasak arra hogy a
szigorítások ellenőrzések szorosabbak legyenek és aztán így maradjanak.
Jópofa volt mikor az a maszk viselés miatt tiltakozó illető a videón
aki azon nyafogott hogy visszaszorítottak minket a kuckóinkba 1867-ig
senki sem hagyhatta el a kuckóját indok nélkül Magyarországon mert nem
kapott útlevelet.
Rajtunk is áll átlagpolgárokon hogy járvány estén legyünk fegyelmezettek
de utána a fölösleges pláne hiper -szuper technikai nyomkövetéseket ne
tűrjük el.
Üdv. Egon
2021.04.11. 11:10 keltezéssel, KEA írta:
> És a társadalmi pontrendszer? Arcfelismeréssel, MI-vel kombinálva?
> Orwell fantáziaszegény pancsernek tűnik lassan...
>
> https://kuruc.info/r/4/195630/
>
> A Huawei egyik szabadalma a gyalogosok képei között azonosítja azokat
> az embereket, akik látszólag ujgur származásúak.
>
> Kínai tűznagyfal, -ágyú, online cenzúra stb. stb.
>
>
>
> On 4/11/21 7:24 AM, Emoke Greschik wrote:
>> Kedves Kati! Nagyon érdekes volt a kínai beszámoló.
>>
>> Kedves Levente! Neked is köszönet a portugál, japán és dél-koreai
>> megjegyzésekért!
>> Szeretettel,
>> Emőke
>> --
>
> Üdvrivalgással:
> KEA.
> _______________________________________________
> Grem mailing list
> Grem at turul.kgk.uni-obuda.hu
> http://turul.kgk.uni-obuda.hu/mailman/listinfo/grem
--
Ezt az e-mailt az Avast víruskereső szoftver átvizsgálta.
https://www.avast.com/antivirus
_______________________________________________
Grem mailing list
Grem at turul.kgk.uni-obuda.hu
http://turul.kgk.uni-obuda.hu/mailman/listinfo/grem
_______________________________________________
Grem mailing list
Grem at turul.kgk.uni-obuda.hu
http://turul.kgk.uni-obuda.hu/mailman/listinfo/grem
_______________________________________________ Grem mailing list Grem at turul.kgk.uni-obuda.hu http://turul.kgk.uni-obuda.hu/mailman/listinfo/grem
Kedves Levente !
Nem véletlenül írtam azt ,hogy kb. 1870 és 1914 között csökkent
az európai államok rendőr állami jellege .Az alábbi idézetből
látszik még egy főrendnek is kancellári engedéllyel lehetett csak
angliai útlevelet szereznie.A mi kis K.u K. Monarchiánkban 1867
után szabadon lehetett közlekedni útlevél nélkül de annak még
utána nézek Európára ez érvényes -e.
De én alapvetően a belső útlevél kényszerről írtam 1867 előttről
és Magyarországról.
lásd:Digitális tankönnytár :Széchenyi és az Al-Duna szabályozása
Ugyanez időben 1832.
július végén történt, hogy Széchenyi a nádor közbenjárására és
Metternich államkancellár engedélyével megkapta az Angliába szóló
útlevelet. A Társulat ügyei angliai tartózkodása alatt is sok
gondot okoztak számára. Miközben rendkívüli buzgalommal
tevékenykedett – londoni és vidéki gyárakat látogatott,
megismerkedett Williams Tierney Clarkkal és más neves
hídmérnökökkel; adatokat, tanácsokat, ajánlatokat gyűjtött angliai
utazásának fő tárgyán, a Buda és Pest közötti állandó híd
létesítésének kérdésén kívül, útépítésre, vasútra, gőzmalomra,
gőzhajóra, folyamkotrógépre – egyidejűleg az otthoni híreken
töprenkedett és azon, hogyan nyerhetné meg a nagyhatalmú
kancellárt, Metternichet is, meg a nádort és Reviczky Ádám magyar
főkancellárt: „wie werde ich die combinieren”? [Hogyan fogom én
őket összeegyeztetni?] Mindenesetre hazatérése után rögtön
aktivitásba lendült mindezek irányába. November 26-án érkezett
vissza Bécsbe: 27-én már Metternichnél ebédelt; 28-án Sinával,
29-én Reviczkyvel tárgyalt, és a nádornál járt kihallgatáson.
2021.04.12. 0:49 keltezéssel, Sziklay
Levente írta:
Kedves Egon, Laci!
1914 előtt Európában útlevél nélkül nyugodtan lehetett
utazni, sem országokba belépéshez, pláne nem elhagyásához sem
kellett papír. Oroszországban ezzel szemben már Rettenetes
Iván korában sem lehetett szabadon mozogni , pláne nem az
országot elhagyni papír nélkül...
A mai magyarországi igazolás és igazolványmánia
szocializmus öröksége. Még a II.Világháború sem volt személyi
igazolvány (a papírokat, hogy ki, hol lakik, a helyi település
állította ki)
Az angolszász kultúrában minden kötelező fényképes
igazolvány sokak szemében - szerintem helyesen - elborzasztó,
kis túlzással a totalitarizmus és zsarnokság kezdete. (A
szavazás fényképes igazolványhoz való kötése Amerika egyes
helyein, v. Boris Johnson igazolványötletei ezért annyira
visszatetszőek sokak szemében.
"László Baják" írta:
Kedves Egon! Szerintem tévedsz, ugyanis
normál helyzetben (békeidőben) 1867 előtt a belföldi
utazásokhoz egyáltalán nem kellett útlevelet kérni.
Útlevelet csak a birodalom határain kívül utazásokhoz
kellett beszerezni. (Az útlevelet is helyettesíthette pl a
céhlegények vándorkönyve.) Mivel azonban senki nem
rendelkezett személyi igazolvánnyal, úgy azok akik el
akarták kerülni a helyi hatóságok vegzálását persze
kérhettek ilyet. (vagy ajánlólevelet, esetleg más
igazolást) A helyi hatóságoknak természetesen kötelessége
volt ellenőrizni a gyanús idegeneket. A jobban öltözöttek
vagy a nemesek, vagy akik hitelt érdemlően meg tudták
indokolni az utazásuk célját eleve nem számítottak
gyanúsnak. A marhalevél az állatok szállítására szolgáló
igazolás. Nem útlevél, leginkább azt igazolta, hogy az
állatok nem lopottak voltak.Persze mivel az egyszerű
emberek csak elvétve utaztak a megyéjük határain túlra,
szórakozásból meg egyáltalán nem, így egy szomszéd vagy
éppen távoli megyében felbukkanó pór joggal lehetett
gyanús, tekintettel, hogy nem volt magától értetődő, hogy
tisztességes módon rendelkezik pl. az utazához szükséges
pénzzel. Petőfi pl. bejárta az egész országot, de nem
tudok róla, hogy ehhez engedélyeket kért volna városi vagy
megyei hatóságoktól.
Mentes a vírusoktól. www.avast.com
Reinisch Egon reinisch at t-online.hu>
ezt írta (időpont: 2021. ápr. 11., V, 18:21):
Kedves Lista !
Persze Orwel az angolszász jogszákások szerint gondolta
szörnyűnek a
ANGSZOC átlag emberek megfigyelési módszereket de ezek a
szokások is
csak a 19 sz. végén kezdtek elviselhetőek lenni .
A Magyar Királyság területén egy közember a szatmári
béke és az 1867-s
kiegyezés között egyáltalán nem indulhatott el vármegyei
,úriszéki
törvényhatósági engedély, útlevél nélkül.A lakó kerület
vagy vármegyék
között csak úti-levéllel ,marha levéllel (pásztor
levéllel ) szállító
levéllel vagy a tanoncoknak vándor levéllel lehetett
utazni.Az
útleveleket főszolgabíró jegyző vagy szabad királyi
városok elöljárósága
adta ki .Az útlevél nélkül közlekedőket a megyei
pandúrok vagy a ha
különleges állapot volt a katonai járőrök letartoztatták
gyanús illető
esetén néhány pofon kíséretében ki is kérdezték és egy
visszatoloncolási
levéllel haza kísérték ha az illető hamis címet adott
meg következett a
deres.Természetesen címeres hintót láthatóan nemes
embert nem mindig
állítottak meg csak különleges állapot esetén.Még azért
is büntetés járt
ha valaki úti-levél nélküli illetőt vett fel a kocsijára
.Mikor
elindultak az első posta kocsijáratok útlevél nélkül még
jegyet sem
lehetett váltani.
Mindez nem az állítólagos Habsburg elnyomás miatt volt
így hanem a török
háborúk után az állandó haderők korában úgy elharapóztak
a katona
szökevények a nehéz életű emberek hogy maguk a vármegyei
törvényhatóságok is így látták jónak.
Ráadásul a büntetések legalábbis elvileg még a mai kínai
számunkra
emberi jogi szempontból túlkapásnak minősített
eljárásokat is
meghaladták.A gyulai úriszék 1746-ban a területén ilyen
rendelkezést
hozott ----Aki Passzus nélkül járókat
befogad,sehonnaiakat a házába
beenged .és ebben harmadszor megtapasztaltatik, fel fog
akasztatni
!-----És ezt a rendeletszöveget nem a Szovjetunióban nem
a nácizmusban
hanem egy keresztény értékrendű államban írták.
Aki tehát elborzad (részben joggal ) jelen korunktól és
lehetősége támad
időutazásra vissza tudna menni a régi jó világba azért
gondolja meg hová
és melyik időszakra menne vissza ha csak nem Esteházy
Miklósnak tudna
vissza idő utazni.Amikor megépült az a fertődi kastély
az 1770 -s
években még olyan volt a közbiztonság,hogy az épület
együttest egy
színpompás sárga-lila egyenruhás medvebőr kucsmás
testőrgránátos egység
őrizte.
Tehát az a világ amit mi az emberi szabadság jogok
szerint élhetőnek
tartunk nem is olyan régi az 1870 évek indult útjára
Európában és nagy
háború miatt 1914-ben el is indult visszafelé a középkor
felé csak
modern technikával.Az USÁ-ban ahol az alapító atyák még
minden
rendelkezésüket a szabadságnak rendelték alá (indiánokat
.feketéket
kivéve ) az első világ háború alatt majdnem 100 000
embert tartóztattak
le vagy csak hurcoltak meg háború ellenes magatartás
miatt.
Sokat beszéltünk már liberalizmusról és túlzott
szabadságjogokról de
most a járvány idején hirtelen a listán többen úgy
gondolták hogy
túlzottan korlátozták a jogainkat ,az emberi jogokat
csak akkor
érthetjük meg igazán ( ha nem gondolunk ennek utána
időben) ha már
ELVESZTETTÜK de akkor már késő.
A háborús helyzetek és a járványok valóban alkalmasak
arra hogy a
szigorítások ellenőrzések szorosabbak legyenek és aztán
így maradjanak.
Jópofa volt mikor az a maszk viselés miatt tiltakozó
illető a videón
aki azon nyafogott hogy visszaszorítottak minket a
kuckóinkba 1867-ig
senki sem hagyhatta el a kuckóját indok nélkül
Magyarországon mert nem
kapott útlevelet.
Rajtunk is áll átlagpolgárokon hogy járvány estén
legyünk fegyelmezettek
de utána a fölösleges pláne hiper -szuper technikai
nyomkövetéseket ne
tűrjük el.
Üdv. Egon
2021.04.11. 11:10 keltezéssel, KEA írta:
> És a társadalmi pontrendszer? Arcfelismeréssel,
MI-vel kombinálva?
> Orwell fantáziaszegény pancsernek tűnik lassan...
>
> https://kuruc.info/r/4/195630/
>
> A Huawei egyik szabadalma a gyalogosok képei között
azonosítja azokat
> az embereket, akik látszólag ujgur származásúak.
>
> Kínai tűznagyfal, -ágyú, online cenzúra stb. stb.
>
>
>
> On 4/11/21 7:24 AM, Emoke Greschik wrote:
>> Kedves Kati! Nagyon érdekes volt a kínai
beszámoló.
>>
>> Kedves Levente! Neked is köszönet a portugál,
japán és dél-koreai
>> megjegyzésekért!
>> Szeretettel,
>> Emőke
>> --
>
> Üdvrivalgással:
> KEA.
> _______________________________________________
> Grem mailing list
> Grem at turul.kgk.uni-obuda.hu
> http://turul.kgk.uni-obuda.hu/mailman/listinfo/grem
--
Ezt az e-mailt az Avast víruskereső szoftver
átvizsgálta.
https://www.avast.com/antivirus
_______________________________________________
Grem mailing list
Grem at turul.kgk.uni-obuda.hu
http://turul.kgk.uni-obuda.hu/mailman/listinfo/grem
Kedves Egon! Szerintem tévedsz, ugyanis normál helyzetben (békeidőben) 1867 előtt a belföldi utazásokhoz egyáltalán nem kellett útlevelet kérni. Útlevelet csak a birodalom határain kívül utazásokhoz kellett beszerezni. (Az útlevelet is helyettesíthette pl a céhlegények vándorkönyve.) Mivel azonban senki nem rendelkezett személyi igazolvánnyal, úgy azok akik el akarták kerülni a helyi hatóságok vegzálását persze kérhettek ilyet. (vagy ajánlólevelet, esetleg más igazolást) A helyi hatóságoknak természetesen kötelessége volt ellenőrizni a gyanús idegeneket. A jobban öltözöttek vagy a nemesek, vagy akik hitelt érdemlően meg tudták indokolni az utazásuk célját eleve nem számítottak gyanúsnak. A marhalevél az állatok szállítására szolgáló igazolás. Nem útlevél, leginkább azt igazolta, hogy az állatok nem lopottak voltak.Persze mivel az egyszerű emberek csak elvétve utaztak a megyéjük határain túlra, szórakozásból meg egyáltalán nem, így egy szomszéd vagy éppen távoli megyében felbukkanó pór joggal lehetett gyanús, tekintettel, hogy nem volt magától értetődő, hogy tisztességes módon rendelkezik pl. az utazához szükséges pénzzel. Petőfi pl. bejárta az egész országot, de nem tudok róla, hogy ehhez engedélyeket kért volna városi vagy megyei hatóságoktól.
Mentes a vírusoktól. www.avast.com
Reinisch Egon reinisch at t-online.hu> ezt írta (időpont: 2021. ápr. 11., V, 18:21):Kedves Lista !
Persze Orwel az angolszász jogszákások szerint gondolta szörnyűnek a
ANGSZOC átlag emberek megfigyelési módszereket de ezek a szokások is
csak a 19 sz. végén kezdtek elviselhetőek lenni .
A Magyar Királyság területén egy közember a szatmári béke és az 1867-s
kiegyezés között egyáltalán nem indulhatott el vármegyei ,úriszéki
törvényhatósági engedély, útlevél nélkül.A lakó kerület vagy vármegyék
között csak úti-levéllel ,marha levéllel (pásztor levéllel ) szállító
levéllel vagy a tanoncoknak vándor levéllel lehetett utazni.Az
útleveleket főszolgabíró jegyző vagy szabad királyi városok elöljárósága
adta ki .Az útlevél nélkül közlekedőket a megyei pandúrok vagy a ha
különleges állapot volt a katonai járőrök letartoztatták gyanús illető
esetén néhány pofon kíséretében ki is kérdezték és egy visszatoloncolási
levéllel haza kísérték ha az illető hamis címet adott meg következett a
deres.Természetesen címeres hintót láthatóan nemes embert nem mindig
állítottak meg csak különleges állapot esetén.Még azért is büntetés járt
ha valaki úti-levél nélküli illetőt vett fel a kocsijára .Mikor
elindultak az első posta kocsijáratok útlevél nélkül még jegyet sem
lehetett váltani.
Mindez nem az állítólagos Habsburg elnyomás miatt volt így hanem a török
háborúk után az állandó haderők korában úgy elharapóztak a katona
szökevények a nehéz életű emberek hogy maguk a vármegyei
törvényhatóságok is így látták jónak.
Ráadásul a büntetések legalábbis elvileg még a mai kínai számunkra
emberi jogi szempontból túlkapásnak minősített eljárásokat is
meghaladták.A gyulai úriszék 1746-ban a területén ilyen rendelkezést
hozott ----Aki Passzus nélkül járókat befogad,sehonnaiakat a házába
beenged .és ebben harmadszor megtapasztaltatik, fel fog akasztatni
!-----És ezt a rendeletszöveget nem a Szovjetunióban nem a nácizmusban
hanem egy keresztény értékrendű államban írták.
Aki tehát elborzad (részben joggal ) jelen korunktól és lehetősége támad
időutazásra vissza tudna menni a régi jó világba azért gondolja meg hová
és melyik időszakra menne vissza ha csak nem Esteházy Miklósnak tudna
vissza idő utazni.Amikor megépült az a fertődi kastély az 1770 -s
években még olyan volt a közbiztonság,hogy az épület együttest egy
színpompás sárga-lila egyenruhás medvebőr kucsmás testőrgránátos egység
őrizte.
Tehát az a világ amit mi az emberi szabadság jogok szerint élhetőnek
tartunk nem is olyan régi az 1870 évek indult útjára Európában és nagy
háború miatt 1914-ben el is indult visszafelé a középkor felé csak
modern technikával.Az USÁ-ban ahol az alapító atyák még minden
rendelkezésüket a szabadságnak rendelték alá (indiánokat .feketéket
kivéve ) az első világ háború alatt majdnem 100 000 embert tartóztattak
le vagy csak hurcoltak meg háború ellenes magatartás miatt.
Sokat beszéltünk már liberalizmusról és túlzott szabadságjogokról de
most a járvány idején hirtelen a listán többen úgy gondolták hogy
túlzottan korlátozták a jogainkat ,az emberi jogokat csak akkor
érthetjük meg igazán ( ha nem gondolunk ennek utána időben) ha már
ELVESZTETTÜK de akkor már késő.
A háborús helyzetek és a járványok valóban alkalmasak arra hogy a
szigorítások ellenőrzések szorosabbak legyenek és aztán így maradjanak.
Jópofa volt mikor az a maszk viselés miatt tiltakozó illető a videón
aki azon nyafogott hogy visszaszorítottak minket a kuckóinkba 1867-ig
senki sem hagyhatta el a kuckóját indok nélkül Magyarországon mert nem
kapott útlevelet.
Rajtunk is áll átlagpolgárokon hogy járvány estén legyünk fegyelmezettek
de utána a fölösleges pláne hiper -szuper technikai nyomkövetéseket ne
tűrjük el.
Üdv. Egon
2021.04.11. 11:10 keltezéssel, KEA írta:
> És a társadalmi pontrendszer? Arcfelismeréssel, MI-vel kombinálva?
> Orwell fantáziaszegény pancsernek tűnik lassan...
>
> https://kuruc.info/r/4/195630/
>
> A Huawei egyik szabadalma a gyalogosok képei között azonosítja azokat
> az embereket, akik látszólag ujgur származásúak.
>
> Kínai tűznagyfal, -ágyú, online cenzúra stb. stb.
>
>
>
> On 4/11/21 7:24 AM, Emoke Greschik wrote:
>> Kedves Kati! Nagyon érdekes volt a kínai beszámoló.
>>
>> Kedves Levente! Neked is köszönet a portugál, japán és dél-koreai
>> megjegyzésekért!
>> Szeretettel,
>> Emőke
>> --
>
> Üdvrivalgással:
> KEA.
> _______________________________________________
> Grem mailing list
> Grem at turul.kgk.uni-obuda.hu
> http://turul.kgk.uni-obuda.hu/mailman/listinfo/grem
--
Ezt az e-mailt az Avast víruskereső szoftver átvizsgálta.
https://www.avast.com/antivirus
_______________________________________________
Grem mailing list
Grem at turul.kgk.uni-obuda.hu
http://turul.kgk.uni-obuda.hu/mailman/listinfo/grem
_______________________________________________
Grem mailing list
Grem at turul.kgk.uni-obuda.hu
http://turul.kgk.uni-obuda.hu/mailman/listinfo/grem
_______________________________________________
Grem mailing list
Grem at turul.kgk.uni-obuda.hu
http://turul.kgk.uni-obuda.hu/mailman/listinfo/grem
_______________________________________________
Grem mailing list
Grem at turul.kgk.uni-obuda.hu
http://turul.kgk.uni-obuda.hu/mailman/listinfo/grem _______________________________________________
Grem mailing list
Grem at turul.kgk.uni-obuda.hu
http://turul.kgk.uni-obuda.hu/mailman/listinfo/grem
_______________________________________________
Grem mailing list
Grem at turul.kgk.uni-obuda.hu
http://turul.kgk.uni-obuda.hu/mailman/listinfo/grem
_______________________________________________
Grem mailing list
Grem at turul.kgk.uni-obuda.hu
http://turul.kgk.uni-obuda.hu/mailman/listinfo/grem
_______________________________________________
Grem mailing list
Grem at turul.kgk.uni-obuda.hu
http://turul.kgk.uni-obuda.hu/mailman/listinfo/grem
_______________________________________________
Grem mailing list
Grem at turul.kgk.uni-obuda.hu
http://turul.kgk.uni-obuda.hu/mailman/listinfo/grem
--------- következő rész ---------
Egy csatolt HTML állomány át lett konvertálva...
URL: <http://turul.kgk.uni-obuda.hu/pipermail/grem/attachments/20210413/05a0154b/attachment.html>
További információk a(z) Grem levelezőlistáról