[Grem] Fwd: terjesszétek - magyarországi politikusok rövid videóüzenetben biztatnak aláírásra

Sziklay Levente lsziklay at freemail.hu
2020. Ápr. 16., Cs, 17:00:24 CEST


Az Irdala.hu-n magyarországi politikusok rövid videóüzenetben biztatnak aláírásra. Megszólal Karácsony Gergely főpolgármester, Varga Judit igazságügyi miniszter, Keresztes László Lóránt, az LMP és Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője, valamint Fekete-Győr András, a Momentum elnöke. Üzeneteik ezúttal egymást erősítik. Egység a sokféleségben – idézi például Varga Judit az Európai Unió alapvetését. Karácsony Gergely pedig az ökológiai sokféleséggel párhuzamot vonva a társadalmi sokféleség fenntartásának fontosságát hangsúlyozza a kezdeményezéssel kapcsolatban. Amely ezúttal a nemzeti régiók fennmaradásának gazdasági feltételeit kívánja megteremteni. Jó lenne, ha a kellő számú aláírás összegyűjtésével megfelelő eszközt biztosítana ehhez az unió. https://magyarhang.org/belfold/2020/04/16/alairasokkal-a-szekelyekert-a-sokszinu-europaert/  
Sziklay Levente <lsziklay at freemail.hu> írta:
>Kedves Adrienn! Karácsony Gergely is támogatja! Budapest főpolgármestere szerint is fontos, hogy az Európai Unió kohéziós politikája kiemelt figyelemmel kezelje azokat a régiókat, amelyeket nemzeti, etnikai, kulturális, vallási, nyelvi sajátosságok különböztetnek meg az őket körülvevő régióktól.Karácsony Gergely közösségi oldalán hozta nyilvánosságra erről szóló levelét, amit Izsák Balázsnak, a Székely Nemzeti Tanács elnökének írt.
>„Meggyőződésem, hogy a nemzeti kisebbségeknek joguk van ahhoz, hogy a sajátos történelmi és területi helyzetüknek megfelelő, és az adott állam belső törvényeivel összhangban álló helyi vagy autonóm közigazgatással, illetve különleges jogállással rendelkezzenek, és megőrizhessék, illetve továbbadhassák nemzeti identitásukat” – írta a főpolgármester.
> Karácsony hozzátette, hogy anyaországi politikusként kötelességének érzi, hogy minden olyan kezdeményezést támogasson, ami elősegíti a kisebbségi magyarok jogainak védelmét és önazonosságuk megőrzését.
>„Az Európai Unió kulturális és nyelvi sokfélesége tiszteletben tartásának és Európa kulturális öröksége megőrzésének és további gyarapításának elengedhetetlen feltétele, hogy a gazdasági, társadalmi és területi kohézió a fejlesztési forrásokhoz való hozzáférés esélyegyenlőségével és az Európai Unió kulturális sokszínűségére tekintettel valósuljon meg” – hangsúlyozta a főpolgármester.
>
>Adrienn1 <adrienn.bisztray at googlemail.com> írta:

>> 

>Bár nem lettem személyesen megszólítva ambruskarcsi által, de csúsztatására válaszolnom kell.
>1    - Réges régen aláírtam. Ez ellenőrizhető.
>2    - Apám zsibói székely, azt hiszem sok dologban képben vagyok, ezért is tehettem föl a kérdést.
>3    - Gondolkodni, azon gondolkodtam, hányan írhatnák jogilag alá? 5 millió külhoni magyarról beszélünk, ebből körülöttünk lévő területen hányan élhetnek? 3 millióan? Felvidéken 0,5 millió, Erdélyben 1,5 millió, Délvidék-Őrvidék-Kárpátalja összesen 0,5 millió? Minden képen több mint 1 millió...
>4    - Bátorkodom még egy kérdést föltenni, hátha valaki tud válaszolni, vagy vannak ötletek: Miért van az, hogy Erdélyben, Felvidéken, meg Délvidéken is választások alakalmával kirívóan kevesen mennek el a magyar ajkú területeken szavazni, amikor helyben érvényesíthetnék a magyarok érdekeit?
>5    - Igazából szégyenlem egy kicsit ezt az erőszakos eljárást. Hazánkban, a vidéki gazdáknak a falugazdászok tolják az orruk alá ezt a kötelezően aláírandót... Biztos hogy ez így jó? Válaszod is erről az erőszakosságról szólt. Sajnos.
>Ebben a kis videóban, Ők ugyan nem írhatják alá, de a magyar ember aláírja önként is.
>https://www.youtube.com/watch?v=26D2R_TwfKE
>Szeretettel, A
> 
>2020. 04. 16. 10:08 keltezéssel, Károly Ambrus írta:

>>Ezen üzenet előzménye Adrienntől érkezett hozzám és a listára, aki elgondolkodott azon, hogy vajon hányan vannak, akik nála alkalmasabbak a Székely Nemzeti tanács kezdeményezésének aláírására.Válaszom megértéséhez idemásolom az SZNT ez ügyben hozott határozatát:  "A Székely Nemzeti Tanács már megalakulásakor leszögezett két fontos dolgot:1. Egyetlen célja Székelyföld autonómiájának a kivívása.
>>2. E cél megvalósításáért kizárólag a jog és a demokrácia eszközeivel fog élni.
>>Az első perctől világos volt, hogy a cél eléréséhez szükség lesz a külpolitika eszközeire is, élnünk kell a nemzetközi szerződések és szervezetek adta lehetőségekkel is. Már 2008 elején határozat született arra nézve, hogy a Székely Nemzeti Tanács Kezdeményez egy uniós szintű szabályozást az Európai Unióban élő, szülőföldjükön őshonos, számbeli kisebbségben élő népek és népcsoportok jogaira vonatkozóan, különös tekintettel az önrendelkezés jogára. Ez a határozat kimondta: “Ennek a szabályozásnak az Európa Tanács 1201/1993, 1334/2003, 1811/2007 számú ajánlásaira, a Regionális Autonómia Európai Chartájára, az Európa Parlament uniós állampolgárságra vonatkozó 1991. november 21.-én elfogadott határozatára kell épülnie, és nemzetközi standardként kell kezelnie mindazoknak az egyéni és kollektív jogoknak az elismerését, amelyeket az Európai Unió tagállamai eddig általánosan elfogadtak.”
>>A Lisszaboni Szerződés megkötése után természetes volt számunkra, hogy amint arra a konkrét lehetőség megnyílik, élni fogunk a polgári kezdeményezés lehetőségével, megtalálván ehhez a partnereket Európa-szerte. Ebből a célból született a tanács 2011. júniusi ülésén az a két határozat, amelyek közül egyik feltérképezi a potenciális szövetséges nemzeti régiókat, kimondva, a kezdeményezés alapelvét: Európai népei egyenlőek, a másik pedig túl azon, hogy kimondja: a Székely Nemzeti Tanács élni kíván az Uniós polgári kezdeményezés lehetőségével, rögzíti azt is, hogy konkrétan mi a kezdeményezés tárgya.
>>Ezt a témát részletezi az a két tanulmány is, amely itt és itt olvasható. (lásd: nemzetiregiok.eu)
>>Tudatában vagyunk annak, hogy az európai nemzeti régiók összlakossága bár igen jelentős, ennek ellenére nem lesz könnyű összegyűjteni az egy millió aláírást. Számos önkéntes munkájára lesz szükség ehhez.
>>Ha ön egyetért céljainkkal, ha úgy érzi, hogy szűkebb hazája, de egész Európa érdeke is, hogy nemzeti sajátosságokat őrző régiói megerősödjenek, jogköreik bővüljenek, több önállósággal rendelkezzenek, hogy meg tudják őrizni történelmi hagyományaikat és mindeközben ne szenvedjenek gazdasági hátrányokat, és szerepet szeretne vállalni az aláírások összegyűjtésben, kérjük, töltse ki ezt a rövid adatlapot."
>> 
>> És akkor jöjjön a válaszom:
>> 
>>Az Adrienn által alkalmasabbnak vélt célhalmaz számát nem tudom, jelenleg vélhetően közel egymillióan lehetnek. Ezek között bizonyára vannak gyerekek, akiknek még nincs szavazati joga. Bizonyára vannak öregek, akiket vagy nehéz személyesen megkeresni, vagy elektronikus üzenetekkel elérhetetlenek. Vannak, akik nem érnek rá ezzel foglalkozni, esetleg el sem jut hozzájuk a kezdeményezés és vannak, akik úgy gondolják, ahogyan Adrienn is gondolja: miért pont én.
>>Ez utóbbiaknak azt tudom mondani: vegyenek példát II. Rákóczi Ferencről, aki az igazságért elvből harcolt, pedig az egyéni lehetőségei az egója részére sokkal kényelmesebb jövőt mutatott.
>>A magyar történelemből még számtalan példát lehetne hozni, nekem Rákóczi a tárogató miatt jutott először eszembe.
>>Van még egy tényező, ami az Adrienn által "javasolt" közösség, azaz a jelenlegi, igazságtalanul kialakított határainkon túli nemzettestvéreink cselekvőképességét negatívan befolyásolja: az eddigi nemzetiségi jogos kéréseik határozott és kemény retorziója. Lásd kettős állampolgárság és nyelvhasználat.
>> 
>>Szóval mindenkit arra kérek, hogy az elindított kezdeményezés értelmét és igazságtartalmát megvizsgálva cselekedjen saját belátása szerint és ne hárítsa a cselekvést másra!
>> 
>>Isten áldja a lista minden jóakaratú tagját!
>> 
>>ambruskarcsi
>>30/919-0439
>> 
>>Adrienn1 <adrienn.bisztray at googlemail.com> ezt írta (időpont: 2020. ápr. 15., Sze, 23:47):

>>>Kedves Barátunk, ambruskarcsi!
>>>Elgondolkodtam...
>>>Hányan élhetnek magyarok Erdélyben, Kárpátalján, Felvidéken, Őrvidéken, Délvidéken?
>>>Hányan írták alá közülük? :-(
>>>A




>
>  
>    
>  
>  
>    Bár nem lettem személyesen megszólítva ambruskarcsi által, de
>      csúsztatására válaszolnom kell.
>    1    - Réges régen aláírtam. Ez ellenőrizhető.
>    2    - Apám zsibói székely, azt hiszem sok dologban képben
>      vagyok, ezért is tehettem föl a kérdést.
>    3    - Gondolkodni, azon gondolkodtam, hányan írhatnák jogilag
>      alá? 5 millió külhoni magyarról beszélünk, ebből körülöttünk lévő
>      területen hányan élhetnek? 3 millióan? Felvidéken 0,5 millió,
>      Erdélyben 1,5 millió, Délvidék-Őrvidék-Kárpátalja összesen 0,5
>      millió? Minden képen több mint 1 millió... 
>    
>    4    - Bátorkodom még egy kérdést föltenni, hátha valaki tud
>      válaszolni, vagy vannak ötletek: Miért van az, hogy Erdélyben,
>      Felvidéken, meg Délvidéken is választások alakalmával kirívóan
>      kevesen mennek el a magyar ajkú területeken szavazni, amikor
>      helyben érvényesíthetnék a magyarok érdekeit?
>    5    - Igazából szégyenlem egy kicsit ezt az erőszakos eljárást.
>      Hazánkban, a vidéki gazdáknak a falugazdászok tolják az orruk alá
>      ezt a kötelezően aláírandót... Biztos hogy ez így jó? Válaszod is
>      erről az erőszakosságról szólt. Sajnos.
>    Ebben a kis videóban, Ők ugyan nem írhatják alá, de a magyar
>      ember aláírja önként is.
>    
>    https://www.youtube.com/watch?v=26D2R_TwfKE
>    Szeretettel, A
>    
>    
>    
>    2020. 04. 16. 10:08 keltezéssel, Károly
>      Ambrus írta:
>    
>    
>      
>      
>        Ezen üzenet előzménye Adrienntől érkezett hozzám és a
>          listára, aki elgondolkodott azon, hogy vajon hányan vannak,
>          akik nála alkalmasabbak a Székely Nemzeti tanács
>          kezdeményezésének aláírására.
>        Válaszom megértéséhez idemásolom az SZNT ez ügyben hozott
>          határozatát:
>        
>        
>        
>        
>        "A Székely Nemzeti Tanács már megalakulásakor leszögezett
>          két fontos dolgot:
>          
>            1. Egyetlen célja Székelyföld autonómiájának a kivívása.
>            2. E cél megvalósításáért kizárólag a jog és a demokrácia
>              eszközeivel fog élni.
>            Az első perctől világos volt, hogy a cél eléréséhez
>              szükség lesz a külpolitika eszközeire is, élnünk kell a
>              nemzetközi szerződések és szervezetek adta lehetőségekkel
>              is. Már 2008 elején határozat született arra nézve, hogy a
>              Székely Nemzeti Tanács Kezdeményez egy uniós szintű
>              szabályozást az Európai Unióban élő, szülőföldjükön
>              őshonos, számbeli kisebbségben élő népek és népcsoportok
>              jogaira vonatkozóan, különös tekintettel az önrendelkezés
>              jogára. Ez a határozat kimondta: “Ennek a szabályozásnak
>              az Európa Tanács 1201/1993, 1334/2003, 1811/2007 számú
>              ajánlásaira, a Regionális Autonómia Európai Chartájára, az
>              Európa Parlament uniós állampolgárságra vonatkozó 1991.
>              november 21.-én elfogadott határozatára kell épülnie, és
>              nemzetközi standardként kell kezelnie mindazoknak az
>              egyéni és kollektív jogoknak az elismerését, amelyeket az
>              Európai Unió tagállamai eddig általánosan elfogadtak.”
>            A Lisszaboni Szerződés megkötése után természetes volt
>              számunkra, hogy amint arra a konkrét lehetőség megnyílik,
>              élni fogunk a polgári kezdeményezés lehetőségével,
>              megtalálván ehhez a partnereket Európa-szerte. Ebből a
>              célból született a tanács 2011. júniusi ülésén az a két
>              határozat, amelyek közül egyik feltérképezi a potenciális
>              szövetséges nemzeti régiókat, kimondva, a kezdeményezés
>              alapelvét: Európai népei egyenlőek, a másik pedig túl
>              azon, hogy kimondja: a Székely Nemzeti Tanács élni kíván
>              az Uniós polgári kezdeményezés lehetőségével, rögzíti azt
>              is, hogy konkrétan mi a kezdeményezés tárgya.
>            Ezt a témát részletezi az a két tanulmány is, amely itt
>              és itt olvasható. (lásd: nemzetiregiok.eu)
>            
>            Tudatában vagyunk annak, hogy az európai nemzeti régiók
>              összlakossága bár igen jelentős, ennek ellenére nem lesz
>              könnyű összegyűjteni az egy millió aláírást. Számos
>              önkéntes munkájára lesz szükség ehhez.
>            Ha ön egyetért céljainkkal, ha úgy érzi, hogy szűkebb
>              hazája, de egész Európa érdeke is, hogy nemzeti
>              sajátosságokat őrző régiói megerősödjenek, jogköreik
>              bővüljenek, több önállósággal rendelkezzenek, hogy meg
>              tudják őrizni történelmi hagyományaikat és mindeközben ne
>              szenvedjenek gazdasági hátrányokat, és szerepet szeretne
>              vállalni az aláírások összegyűjtésben, kérjük, töltse ki
>              ezt a rövid adatlapot." 
>            
>            
>            
>             És akkor jöjjön a válaszom:
>            
>            
>            Az Adrienn által alkalmasabbnak vélt célhalmaz számát nem
>              tudom, jelenleg vélhetően közel egymillióan lehetnek. Ezek
>              között bizonyára vannak gyerekek, akiknek még nincs
>              szavazati joga. Bizonyára vannak öregek, akiket vagy nehéz
>              személyesen megkeresni, vagy elektronikus üzenetekkel
>              elérhetetlenek. Vannak, akik nem érnek rá ezzel
>              foglalkozni, esetleg el sem jut hozzájuk a kezdeményezés
>              és vannak, akik úgy gondolják, ahogyan Adrienn is
>              gondolja: miért pont én.
>            Ez utóbbiaknak azt tudom mondani: vegyenek példát II.
>              Rákóczi Ferencről, aki az igazságért elvből harcolt,
>              pedig az egyéni lehetőségei az egója részére sokkal
>              kényelmesebb jövőt mutatott.
>            A magyar történelemből még számtalan példát lehetne
>              hozni, nekem Rákóczi a tárogató miatt jutott először
>              eszembe.
>          
>          
>            Van még egy tényező, ami az Adrienn által "javasolt"
>              közösség, azaz a jelenlegi, igazságtalanul kialakított
>              határainkon túli nemzettestvéreink cselekvőképességét
>              negatívan befolyásolja: az eddigi nemzetiségi jogos
>              kéréseik határozott és kemény retorziója. Lásd
>                  kettős állampolgárság és nyelvhasználat.
>            
>            
>            
>            Szóval mindenkit arra kérek, hogy az elindított
>              kezdeményezés értelmét és igazságtartalmát megvizsgálva
>              cselekedjen saját belátása szerint és ne hárítsa a
>              cselekvést másra!
>            
>            
>            Isten áldja a lista minden jóakaratú tagját!
>            
>            
>            ambruskarcsi
>            30/919-0439
>            
>            
>            
>            
>          
>        
>      
>      
>        Adrienn1 adrienn.bisztray at googlemail.com>
>          ezt írta (időpont: 2020. ápr. 15., Sze, 23:47):
>        
>        
>          
>            Kedves Barátunk, ambruskarcsi!
>            Elgondolkodtam...
>            Hányan élhetnek magyarok Erdélyben, Kárpátalján,
>              Felvidéken, Őrvidéken, Délvidéken?
>            Hányan írták alá közülük? :-(
>            
>            A
>            
>          
>        
>      
>    
>  
>
>_______________________________________________
>Grem mailing list
>Grem at turul.kgk.uni-obuda.hu
>http://turul.kgk.uni-obuda.hu/mailman/listinfo/gremKedves Adrienn! Karácsony Gergely is támogatja! Budapest főpolgármestere szerint is fontos, hogy az Európai Unió kohéziós politikája kiemelt figyelemmel kezelje azokat a régiókat, amelyeket nemzeti, etnikai, kulturális, vallási, nyelvi sajátosságok különböztetnek meg az őket körülvevő régióktól.Karácsony Gergely közösségi oldalán hozta nyilvánosságra erről szóló levelét, amit Izsák Balázsnak, a Székely Nemzeti Tanács elnökének írt.„Meggyőződésem, hogy a nemzeti kisebbségeknek joguk van ahhoz, hogy a sajátos történelmi és területi helyzetüknek megfelelő, és az adott állam belső törvényeivel összhangban álló helyi vagy autonóm közigazgatással, illetve különleges jogállással rendelkezzenek, és megőrizhessék, illetve továbbadhassák nemzeti identitásukat” – írta a főpolgármester. Karácsony hozzátette, hogy anyaországi politikusként kötelességének érzi, hogy minden olyan kezdeményezést támogasson, ami elősegíti a kisebbségi magyarok jogainak védelmét és önazonosságuk megőrzését.„Az Európai Unió kulturális és nyelvi sokfélesége tiszteletben tartásának és Európa kulturális öröksége megőrzésének és további gyarapításának elengedhetetlen feltétele, hogy a gazdasági, társadalmi és területi kohézió a fejlesztési forrásokhoz való hozzáférés esélyegyenlőségével és az Európai Unió kulturális sokszínűségére tekintettel valósuljon meg” – hangsúlyozta a főpolgármester.Adrienn1  írta: Bár nem lettem személyesen megszólítva ambruskarcsi által, de csúsztatására válaszolnom kell.1    - Réges régen aláírtam. Ez ellenőrizhető.2    - Apám zsibói székely, azt hiszem sok dologban képben vagyok, ezért is tehettem föl a kérdést.3    - Gondolkodni, azon gondolkodtam, hányan írhatnák jogilag alá? 5 millió külhoni magyarról beszélünk, ebből körülöttünk lévő területen hányan élhetnek? 3 millióan? Felvidéken 0,5 millió, Erdélyben 1,5 millió, Délvidék-Őrvidék-Kárpátalja összesen 0,5 millió? Minden képen több mint 1 millió...4    - Bátorkodom még egy kérdést föltenni, hátha valaki tud válaszolni, vagy vannak ötletek: Miért van az, hogy Erdélyben, Felvidéken, meg Délvidéken is választások alakalmával kirívóan kevesen mennek el a magyar ajkú területeken szavazni, amikor helyben érvényesíthetnék a magyarok érdekeit?5    - Igazából szégyenlem egy kicsit ezt az erőszakos eljárást. Hazánkban, a vidéki gazdáknak a falugazdászok tolják az orruk alá ezt a kötelezően aláírandót... Biztos hogy ez így jó? Válaszod is erről az erőszakosságról szólt. Sajnos.Ebben a kis videóban, Ők ugyan nem írhatják alá, de a magyar ember aláírja önként is.https://www.youtube.com/watch?v=26D2R_TwfKESzeretettel, A 2020. 04. 16. 10:08 keltezéssel, Károly Ambrus írta:Ezen üzenet előzménye Adrienntől érkezett hozzám és a listára, aki elgondolkodott azon, hogy vajon hányan vannak, akik nála alkalmasabbak a Székely Nemzeti tanács kezdeményezésének aláírására.Válaszom megértéséhez idemásolom az SZNT ez ügyben hozott határozatát:  "A Székely Nemzeti Tanács már megalakulásakor leszögezett két fontos dolgot:1. Egyetlen célja Székelyföld autonómiájának a kivívása.2. E cél megvalósításáért kizárólag a jog és a demokrácia eszközeivel fog élni.Az első perctől világos volt, hogy a cél eléréséhez szükség lesz a külpolitika eszközeire is, élnünk kell a nemzetközi szerződések és szervezetek adta lehetőségekkel is. Már 2008 elején határozat született arra nézve, hogy a Székely Nemzeti Tanács Kezdeményez egy uniós szintű szabályozást az Európai Unióban élő, szülőföldjükön őshonos, számbeli kisebbségben élő népek és népcsoportok jogaira vonatkozóan, különös tekintettel az önrendelkezés jogára. Ez a határozat kimondta: “Ennek a szabályozásnak az Európa Tanács 1201/1993, 1334/2003, 1811/2007 számú ajánlásaira, a Regionális Autonómia Európai Chartájára, az Európa Parlament uniós állampolgárságra vonatkozó 1991. november 21.-én elfogadott határozatára kell épülnie, és nemzetközi standardként kell kezelnie mindazoknak az egyéni és kollektív jogoknak az elismerését, amelyeket az Európai Unió tagállamai eddig általánosan elfogadtak.”A Lisszaboni Szerződés megkötése után természetes volt számunkra, hogy amint arra a konkrét lehetőség megnyílik, élni fogunk a polgári kezdeményezés lehetőségével, megtalálván ehhez a partnereket Európa-szerte. Ebből a célból született a tanács 2011. júniusi ülésén az a két határozat, amelyek közül egyik feltérképezi a potenciális szövetséges nemzeti régiókat, kimondva, a kezdeményezés alapelvét: Európai népei egyenlőek, a másik pedig túl azon, hogy kimondja: a Székely Nemzeti Tanács élni kíván az Uniós polgári kezdeményezés lehetőségével, rögzíti azt is, hogy konkrétan mi a kezdeményezés tárgya.Ezt a témát részletezi az a két tanulmány is, amely itt és itt olvasható. (lásd: nemzetiregiok.eu)Tudatában vagyunk annak, hogy az európai nemzeti régiók összlakossága bár igen jelentős, ennek ellenére nem lesz könnyű összegyűjteni az egy millió aláírást. Számos önkéntes munkájára lesz szükség ehhez.Ha ön egyetért céljainkkal, ha úgy érzi, hogy szűkebb hazája, de egész Európa érdeke is, hogy nemzeti sajátosságokat őrző régiói megerősödjenek, jogköreik bővüljenek, több önállósággal rendelkezzenek, hogy meg tudják őrizni történelmi hagyományaikat és mindeközben ne szenvedjenek gazdasági hátrányokat, és szerepet szeretne vállalni az aláírások összegyűjtésben, kérjük, töltse ki ezt a rövid adatlapot."  És akkor jöjjön a válaszom: Az Adrienn által alkalmasabbnak vélt célhalmaz számát nem tudom, jelenleg vélhetően közel egymillióan lehetnek. Ezek között bizonyára vannak gyerekek, akiknek még nincs szavazati joga. Bizonyára vannak öregek, akiket vagy nehéz személyesen megkeresni, vagy elektronikus üzenetekkel elérhetetlenek. Vannak, akik nem érnek rá ezzel foglalkozni, esetleg el sem jut hozzájuk a kezdeményezés és vannak, akik úgy gondolják, ahogyan Adrienn is gondolja: miért pont én.Ez utóbbiaknak azt tudom mondani: vegyenek példát II. Rákóczi Ferencről, aki az igazságért elvből harcolt, pedig az egyéni lehetőségei az egója részére sokkal kényelmesebb jövőt mutatott.A magyar történelemből még számtalan példát lehetne hozni, nekem Rákóczi a tárogató miatt jutott először eszembe.Van még egy tényező, ami az Adrienn által "javasolt" közösség, azaz a jelenlegi, igazságtalanul kialakított határainkon túli nemzettestvéreink cselekvőképességét negatívan befolyásolja: az eddigi nemzetiségi jogos kéréseik határozott és kemény retorziója. Lásd kettős állampolgárság és nyelvhasználat. Szóval mindenkit arra kérek, hogy az elindított kezdeményezés értelmét és igazságtartalmát megvizsgálva cselekedjen saját belátása szerint és ne hárítsa a cselekvést másra! Isten áldja a lista minden jóakaratú tagját! ambruskarcsi30/919-0439 Adrienn1 adrienn.bisztray at googlemail.com> ezt írta (időpont: 2020. ápr. 15., Sze, 23:47):Kedves Barátunk, ambruskarcsi!Elgondolkodtam...Hányan élhetnek magyarok Erdélyben, Kárpátalján, Felvidéken, Őrvidéken, Délvidéken?Hányan írták alá közülük? :-(A              Bár nem lettem személyesen megszólítva ambruskarcsi által, de      csúsztatására válaszolnom kell.    1    - Réges régen aláírtam. Ez ellenőrizhető.    2    - Apám zsibói székely, azt hiszem sok dologban képben      vagyok, ezért is tehettem föl a kérdést.    3    - Gondolkodni, azon gondolkodtam, hányan írhatnák jogilag      alá? 5 millió külhoni magyarról beszélünk, ebből körülöttünk lévő      területen hányan élhetnek? 3 millióan? Felvidéken 0,5 millió,      Erdélyben 1,5 millió, Délvidék-Őrvidék-Kárpátalja összesen 0,5      millió? Minden képen több mint 1 millió...         4    - Bátorkodom még egy kérdést föltenni, hátha valaki tud      válaszolni, vagy vannak ötletek: Miért van az, hogy Erdélyben,      Felvidéken, meg Délvidéken is választások alakalmával kirívóan      kevesen mennek el a magyar ajkú területeken szavazni, amikor      helyben érvényesíthetnék a magyarok érdekeit?    5    - Igazából szégyenlem egy kicsit ezt az erőszakos eljárást.      Hazánkban, a vidéki gazdáknak a falugazdászok tolják az orruk alá      ezt a kötelezően aláírandót... Biztos hogy ez így jó? Válaszod is      erről az erőszakosságról szólt. Sajnos.    Ebben a kis videóban, Ők ugyan nem írhatják alá, de a magyar      ember aláírja önként is.        https://www.youtube.com/watch?v=26D2R_TwfKE    Szeretettel, A                2020. 04. 16. 10:08 keltezéssel, Károly      Ambrus írta:                            Ezen üzenet előzménye Adrienntől érkezett hozzám és a          listára, aki elgondolkodott azon, hogy vajon hányan vannak,          akik nála alkalmasabbak a Székely Nemzeti tanács          kezdeményezésének aláírására.        Válaszom megértéséhez idemásolom az SZNT ez ügyben hozott          határozatát:                                        "A Székely Nemzeti Tanács már megalakulásakor leszögezett          két fontos dolgot:                      1. Egyetlen célja Székelyföld autonómiájának a kivívása.            2. E cél megvalósításáért kizárólag a jog és a demokrácia              eszközeivel fog élni.            Az első perctől világos volt, hogy a cél eléréséhez              szükség lesz a külpolitika eszközeire is, élnünk kell a              nemzetközi szerződések és szervezetek adta lehetőségekkel              is. Már 2008 elején határozat született arra nézve, hogy a              Székely Nemzeti Tanács Kezdeményez egy uniós szintű              szabályozást az Európai Unióban élő, szülőföldjükön              őshonos, számbeli kisebbségben élő népek és népcsoportok              jogaira vonatkozóan, különös tekintettel az önrendelkezés              jogára. Ez a határozat kimondta: “Ennek a szabályozásnak              az Európa Tanács 1201/1993, 1334/2003, 1811/2007 számú              ajánlásaira, a Regionális Autonómia Európai Chartájára, az              Európa Parlament uniós állampolgárságra vonatkozó 1991.              november 21.-én elfogadott határozatára kell épülnie, és              nemzetközi standardként kell kezelnie mindazoknak az              egyéni és kollektív jogoknak az elismerését, amelyeket az              Európai Unió tagállamai eddig általánosan elfogadtak.”            A Lisszaboni Szerződés megkötése után természetes volt              számunkra, hogy amint arra a konkrét lehetőség megnyílik,              élni fogunk a polgári kezdeményezés lehetőségével,              megtalálván ehhez a partnereket Európa-szerte. Ebből a              célból született a tanács 2011. júniusi ülésén az a két              határozat, amelyek közül egyik feltérképezi a potenciális              szövetséges nemzeti régiókat, kimondva, a kezdeményezés              alapelvét: Európai népei egyenlőek, a másik pedig túl              azon, hogy kimondja: a Székely Nemzeti Tanács élni kíván              az Uniós polgári kezdeményezés lehetőségével, rögzíti azt              is, hogy konkrétan mi a kezdeményezés tárgya.            Ezt a témát részletezi az a két tanulmány is, amely itt              és itt olvasható. (lásd: nemzetiregiok.eu)                        Tudatában vagyunk annak, hogy az európai nemzeti régiók              összlakossága bár igen jelentős, ennek ellenére nem lesz              könnyű összegyűjteni az egy millió aláírást. Számos              önkéntes munkájára lesz szükség ehhez.            Ha ön egyetért céljainkkal, ha úgy érzi, hogy szűkebb              hazája, de egész Európa érdeke is, hogy nemzeti              sajátosságokat őrző régiói megerősödjenek, jogköreik              bővüljenek, több önállósággal rendelkezzenek, hogy meg              tudják őrizni történelmi hagyományaikat és mindeközben ne              szenvedjenek gazdasági hátrányokat, és szerepet szeretne              vállalni az aláírások összegyűjtésben, kérjük, töltse ki              ezt a rövid adatlapot."                                                  És akkor jöjjön a válaszom:                                    Az Adrienn által alkalmasabbnak vélt célhalmaz számát nem              tudom, jelenleg vélhetően közel egymillióan lehetnek. Ezek              között bizonyára vannak gyerekek, akiknek még nincs              szavazati joga. Bizonyára vannak öregek, akiket vagy nehéz              személyesen megkeresni, vagy elektronikus üzenetekkel              elérhetetlenek. Vannak, akik nem érnek rá ezzel              foglalkozni, esetleg el sem jut hozzájuk a kezdeményezés              és vannak, akik úgy gondolják, ahogyan Adrienn is              gondolja: miért pont én.            Ez utóbbiaknak azt tudom mondani: vegyenek példát II.              Rákóczi Ferencről, aki az igazságért elvből harcolt,              pedig az egyéni lehetőségei az egója részére sokkal              kényelmesebb jövőt mutatott.            A magyar történelemből még számtalan példát lehetne              hozni, nekem Rákóczi a tárogató miatt jutott először              eszembe.                                Van még egy tényező, ami az Adrienn által "javasolt"              közösség, azaz a jelenlegi, igazságtalanul kialakított              határainkon túli nemzettestvéreink cselekvőképességét              negatívan befolyásolja: az eddigi nemzetiségi jogos              kéréseik határozott és kemény retorziója. Lásd                  kettős állampolgárság és nyelvhasználat.                                                Szóval mindenkit arra kérek, hogy az elindított              kezdeményezés értelmét és igazságtartalmát megvizsgálva              cselekedjen saját belátása szerint és ne hárítsa a              cselekvést másra!                                    Isten áldja a lista minden jóakaratú tagját!                                    ambruskarcsi            30/919-0439                                                                                      Adrienn1 adrienn.bisztray at googlemail.com>          ezt írta (időpont: 2020. ápr. 15., Sze, 23:47):                                      Kedves Barátunk, ambruskarcsi!            Elgondolkodtam...            Hányan élhetnek magyarok Erdélyben, Kárpátalján,              Felvidéken, Őrvidéken, Délvidéken?            Hányan írták alá közülük? :-(                        A                                          _______________________________________________Grem mailing listGrem at turul.kgk.uni-obuda.huhttp://turul.kgk.uni-obuda.hu/mailman/listinfo/grem_______________________________________________
>Grem mailing list
>Grem at turul.kgk.uni-obuda.hu
>http://turul.kgk.uni-obuda.hu/mailman/listinfo/grem
--------- következő rész ---------
Egy csatolt HTML állomány át lett konvertálva...
URL: <http://turul.kgk.uni-obuda.hu/pipermail/grem/attachments/20200416/80584083/attachment.html>


További információk a(z) Grem levelezőlistáról