[Grem] Tegnapi Teljes Napfogyatkozás Képei
Katalin Havasi
havkati at yahoo.com
2024. Ápr. 11., Cs, 02:16:11 CEST
Kedves Lista!
Érdekesség, hogy az 1961-es "Barabbas" című olasz-amerikai film készítésénél Jézus keresztre feszítési jelenetéhez egy valódi, az 1961. február 15-én lezajlott teljes napfogyatkozást használták fel. (A címszerepet Anthony Quinn játszotta, a jelenet fotója megtalálható online.)
A Biblia leírása szerint déltől du. 3 óráig tartott a sötétség Jézus halálakor, ami hosszabb, mint az egy helyszínről megfigyelhető teljes napfogyatkozás időtartama. Ez utóbbi ugyanis maximum 7 perc 31 másodperc. A három órán keresztül tartó sötétséget ezek szerint a napfogyatkozás természetes jelensége nem magyarázza, abban csoda is közrejátszhatott. Különösen, ha figyelembe vesszük, hogy földrengésről és halottak testének feltámadásáról is beszámol Máté evangéliuma Jézus halálakor.
A témának egyébként komoly szakirodalma van. Akit érdekel, az a "Crucifixion darkness" nevű Wikipedia bejegyzésnél bő anyagot talál a különböző magyarázatokról és elméletekről.
Üdv:Kati
On Wed, Apr 10, 2024 at 12:49 PM, Levente Vihar<lvihar at gmail.com> wrote: _______________________________________________
Grem mailing list
Grem at turul.kgk.uni-obuda.hu
http://turul.kgk.uni-obuda.hu/mailman/listinfo/grem
--------- következő rész ---------
Egy csatolt HTML állomány át lett konvertálva...
URL: <http://turul.kgk.uni-obuda.hu/pipermail/grem/attachments/20240411/af89f0cd/attachment.html>
További információk a(z) Grem levelezőlistáról