[Grem] Jogász a tüntetőkről, ellenzéki támogatóikról és Soros-hálózattal való kapcsolatukról

Sziklay Levente lsziklay at freemail.hu
2018. Dec. 14., P, 16:02:33 CET


>A felső rétegek és a tömeglélek súrlódásának pszichofizikája
>(Kimerítő elvi tanulmány a társadalmi küzdelmek okairól, két kötetben.)

 
Első kötet
DR. UGYANAZ kezével a villamoskocsi feljárójának fogantyújába, lábával abba a táblába kapaszkodva, melyen a “Megtelt" felírás jelzi, hogy még legfeljebb csak huszonötén szállhatnak fel, homlokát nekifeszítve a peron állásai előtt heverő összenyomott hullák ezreinek. Micsoda beszéd az, hogy már nincs hely? De mennyire van hely, csak, tessék egy kicsit összébb szorulni! Disznóság, hogy az embert nem hagyják felszállni — nekem éppen annyi jogom van felszállni, mint maguknak, akik már fent vannak! Nagyon sajnálom, hogy ráléptem a kezére az úrnak, háború van! Ha nem megy másképpen, majd erőszakkal szerezzük meg magunknak a jogainkat — ha a vezetőség eltűri, hogy egyik ember felszállhasson, másik meg nem —, hát akkor majd csinálunk mi rendet! Mit gondol, nekem nincs éppen olyan sürgős dolgom, mint magának? Hogy maga még az előbbi állomáson szállt fel? Bánom is én! Éppen eleget utazott akkor! Lárifári! Szálljon le! Nekem dumálhat az úr — itt nem arról van szó, hogy ki áll ott régebben vagy nem régebben, nem tudni, kinek a korrupt protekciója révén — hanem arról hogy kinek van tehetsége meg ereje hozzá, hogy ott álljon! Félre az utamból! Le a kocsivezetővel! Le a hájasokkal! Éljen a forradalom! Utánam! (Egy ellenállhatatlan rohammal felnyomakszik a peronra. A kocsi megindul.)
 
Második kötet
DR. UGYANAZ a következő állomáson, kiállva a peron lépcsője elé, szavait a feltolakodó tömeghez intézve. De uraim!!... Uraim!!... Az Istenért, hát nem látják, hogy már nincsen hely?... Hiszen leszakad a peron — hát ne tolakodjanak, mint az oktalan állat! Uraim — az emberi méltóság! Hiszen emberek vagyunk! Az oktalan állat se száll fel a villamosra, ha már nincs hely! Uraim, az Istenért — tartsuk be a rendet, hiszen másképpen összeomlik minden, amit a bölcs kormányzat a jövő Magyarország és a törvényes kereteken belül feltételezett alkotmányos fejlődés érdekében megalkotott! Türelem, uraim, türelem — tessék várni a következő kocsira — a türelmes és szakszerű, rendszeresen elvégzett várakozás bizonyára megtermendi gyümölcsét — egy szebb jövőt — persze, csak a törvényes kereteken belül. Gondoljunk, uraim, a művelt nyugatra — lebegjen szemünk előtt Németország nagy példája — a nemzeti parlament! Az alkotmányos nemzet nevében felszólítom az urakat, oszoljanak szét egymás hasából békésen, és várják meg a következő villamost! Éljen a kalauz úr, éljen szeretett kocsivezetőnk, ki bölcs belátással vezeti kocsinkat e nehéz napokban — éljen a kormány!
 
Karinthy Frigyes

Emoke Greschik <greschem at gmail.com> írta:
>Ifj. Lomnici Zoltán: Intő jel a külföldön kiképzett tüntetők megjelenésehttps://888.hu/article-ifj-lomnici-zoltan-into-jel-a-kulfoldon-kikepzett-tuntetok-megjeleneser Attila
>2018. december 14. 13:50
>A magyar demokrácia és szuverenitás elleni támadásokban külföldiek is részt vesznek, ami alapján feltételezhető, hogy a mostani tüntetéseken történtek szorosan összefüggnek a Soros-féle kunbábonyi aktivistaképzésekkel - mondta el ifj. Lomnici Zoltán. A Századvég jogi szakértője szerint a radikalizálódó ellenzék politikusainak a provokációk elkövetése közben emlékezniük kellene arra, hogy mindenképpen van személyes felelősségük.Vincze Viktor Attila: Egyértelműen a radikalizmus útjára lépett az ellenzék az elmúlt napokban. A szerdai parlamenti történések és az utcai erőszakban is részt vevő politikusok mennyiben feszegetik vagy lépik már át a jogállamiság határait? 
>Ifj. Lomnici Zoltán: A parlamentben lezajlott gyalázat a kényszerítés bűncselekményének gyanúját is fölveti, míg az utcán randalírozók – ha természetesen nem is minden tüntető – egyértelműen átlépték a törvényesség határait, s összességében számos jogi kérdés fölmerül: a gyülekezési törvény megsértésétől a tulajdon elleni deliktumokon át a köznyugalom elleni bűncselekményekig, pl. a garázdaságig. Mindamellett ami az elmúlt napokban történt a magyar Országgyűlésben és például a Kossuth téren, az több okból is intő jel a magyar demokrácia és a nemzeti szuverenitás szempontjából. Egyrészt valószínű, hogy gondosan – részben külföldön – felkészített és kiképzett emberek is részt vettek abban a kiterjedt akcióban, melynek célja a kormányerők, illetve az alkotmányos rendszert védő intézmények provokálása. Lehet, hogy megvolt a kunbábonyi képzések első igazi eredménye.
>Fotó: MTI FotóbankVincze Viktor Attila: A politikai pártoknak van-e jogi felelőssége azzal kapcsolatban, ha a követőik az ő felszólításaik alapján jogsértéseket követnek el? Meddig, milyen határig folytatható az a gyakorlat, hogy politikai pártok képviselői erőszakos hatalomváltásról beszélnek?
>Ifj. Lomnici Zoltán:  Ha  az ellenzék pártjai nem is szólítottak fel erőszakra, illetve nem alkotmányos eszközök alkalmazására a demonstrációkon, a parlamenti viselkedésük mindenképpen bátorítást adott az utcán elszabadult indulatok tekintetében. Ez természetesen nem zárja ki egyes politikusaik személyes jogi felelősségét a zavargásokban. A szerdai parlamenti munkát akadályozni akaró ellenzék legelsőként saját tettéért tartozik politikai, esetlegesen jogi felelősséggel.
>Vincze Viktor Attila: Milyen jogi következményei vannak vagy lehetnek annak, hogy a Momentum és az MSZP politikusai is konkrétan részt vettek az erőszakos, rendőrök elleni akciókban?
>Ifj. Lomnici Zoltán:  A mentelmi jog azt jelenti, hogy a képviselő a képviselői tevékenysége miatt nem vonható felelősségre – sem megbízatása alatt, sem annak megszűnése után. A feltételes eljárási mentesség biztosítása következtében azonban a képviselő egyéb magatartása miatt történő büntetőjogi vagy szabálysértési felelősségre vonásnak elvileg nincs akadálya, de ehhez mindenképpen az Országgyűlés hozzájárulása szükséges. A mentelmi jog lényege nem az, hogy minden alól mentesítse az ellenzék felelőtlen politikusait, amivel nekik is tisztában kell lenniük.
>Vincze Viktor Attila: A szemmel láthatóan tudatosan és egységesen, szervezetten radikalizálódó ellenzéki fellépéssel szemben milyen jogi és törvényességi eszközei vannak a magyar törvényhozásnak vagy például a rendőrségnek? Milyen elemekkel kiegészülve állíthatja meg például a házszabály a parlament munkájának ellehetetlenítését?
>Ifj. Lomnici Zoltán: A rendőrség – amely sokkal professzionálisabban kezeli a spontán utcai eseményeket, mint tette 2006-ban – feladata az ország és Budapest belső rendjének védelme, és meg kell indítani az összes szabályszegővel szembeni eljárást. Ez az alapelv, míg az Országgyűlésnek szankcionálnia kell a szerdán történteket, az esetleges képviselői jogi felelősségek megvizsgálásával. A parlament munkájának ellehetetlenítése kapcsán a fokozatos fellépés és szankcionálás elve érvényesült, így rendzavarás esetén lehetőség van az üléshatározott idejű felfüggesztésére vagy berekesztésére is, de ide tartozik tiszteletdíj-csökkentés eszköze is.
>A Soros-hálózat támogatásával Kunbábonyban tartották a rendszerellenes tüntetések végrehajtásának módszertanában segítséget nyújtó szakmai kiképzőtáborokat. 
>Ifj. Lomnici Zoltán: Intő jel a külföldön kiképzett tüntetők megjelenésehttps://888.hu/article-ifj-lomnici-zoltan-into-jel-a-kulfoldon-kikepzett-tuntetok-megjeleneser Attila2018. december 14. 13:50 A
> magyar demokrácia és szuverenitás elleni támadásokban külföldiek is 
>részt vesznek, ami alapján feltételezhető, hogy a mostani tüntetéseken 
>történtek szorosan összefüggnek a Soros-féle kunbábonyi 
>aktivistaképzésekkel - mondta el ifj. Lomnici Zoltán. A Századvég jogi 
>szakértője szerint a radikalizálódó ellenzék politikusainak a 
>provokációk elkövetése közben emlékezniük kellene arra, hogy 
>mindenképpen van személyes felelősségük. Vincze
> Viktor Attila: Egyértelműen a radikalizmus útjára lépett az ellenzék az
> elmúlt napokban. A szerdai parlamenti történések és az utcai erőszakban
> is részt vevő politikusok mennyiben feszegetik vagy lépik már át a 
>jogállamiság határait?  Ifj. Lomnici Zoltán: A
> parlamentben lezajlott gyalázat a kényszerítés bűncselekményének 
>gyanúját is fölveti, míg az utcán randalírozók – ha természetesen nem is
> minden tüntető – egyértelműen átlépték a törvényesség határait, s 
>összességében számos jogi kérdés fölmerül: a gyülekezési törvény 
>megsértésétől a tulajdon elleni deliktumokon át a köznyugalom elleni 
>bűncselekményekig, pl. a garázdaságig. Mindamellett ami az elmúlt 
>napokban történt a magyar Országgyűlésben és például a Kossuth téren, az
> több okból is intő jel a magyar demokrácia és a nemzeti szuverenitás 
>szempontjából. Egyrészt valószínű, hogy gondosan – részben külföldön – 
>felkészített és kiképzett emberek is részt vettek abban a kiterjedt 
>akcióban, melynek célja a kormányerők, illetve az alkotmányos rendszert 
>védő intézmények provokálása. Lehet, hogy megvolt a kunbábonyi képzések 
>első igazi eredménye. Fotó: MTI Fotóbank Vincze
> Viktor Attila: A politikai pártoknak van-e jogi felelőssége azzal 
>kapcsolatban, ha a követőik az ő felszólításaik alapján jogsértéseket 
>követnek el? Meddig, milyen határig folytatható az a gyakorlat, hogy 
>politikai pártok képviselői erőszakos hatalomváltásról beszélnek? Ifj. Lomnici Zoltán:  Ha
> az ellenzék pártjai nem is szólítottak fel erőszakra, illetve nem 
>alkotmányos eszközök alkalmazására a demonstrációkon, a parlamenti 
>viselkedésük mindenképpen bátorítást adott az utcán elszabadult 
>indulatok tekintetében. Ez természetesen nem zárja ki egyes politikusaik
> személyes jogi felelősségét a zavargásokban. A szerdai parlamenti 
>munkát akadályozni akaró ellenzék legelsőként saját tettéért tartozik 
>politikai, esetlegesen jogi felelősséggel. Vincze Viktor 
>Attila: Milyen jogi következményei vannak vagy lehetnek annak, hogy a 
>Momentum és az MSZP politikusai is konkrétan részt vettek az erőszakos, 
>rendőrök elleni akciókban? Ifj. Lomnici Zoltán:  A
> mentelmi jog azt jelenti, hogy a képviselő a képviselői tevékenysége 
>miatt nem vonható felelősségre – sem megbízatása alatt, sem annak 
>megszűnése után. A feltételes eljárási mentesség biztosítása 
>következtében azonban a képviselő egyéb magatartása miatt történő 
>büntetőjogi vagy szabálysértési felelősségre vonásnak elvileg nincs 
>akadálya, de ehhez mindenképpen az Országgyűlés hozzájárulása szükséges.
> A mentelmi jog lényege nem az, hogy minden alól mentesítse az ellenzék 
>felelőtlen politikusait, amivel nekik is tisztában kell lenniük. Vincze
> Viktor Attila: A szemmel láthatóan tudatosan és egységesen, 
>szervezetten radikalizálódó ellenzéki fellépéssel szemben milyen jogi és
> törvényességi eszközei vannak a magyar törvényhozásnak vagy például a 
>rendőrségnek? Milyen elemekkel kiegészülve állíthatja meg például a 
>házszabály a parlament munkájának ellehetetlenítését? Ifj. Lomnici Zoltán: A
> rendőrség – amely sokkal professzionálisabban kezeli a spontán utcai 
>eseményeket, mint tette 2006-ban – feladata az ország és Budapest belső 
>rendjének védelme, és meg kell indítani az összes szabályszegővel 
>szembeni eljárást. Ez az alapelv, míg az Országgyűlésnek szankcionálnia 
>kell a szerdán történteket, az esetleges képviselői jogi felelősségek 
>megvizsgálásával. A parlament munkájának ellehetetlenítése kapcsán a 
>fokozatos fellépés és szankcionálás elve érvényesült, így rendzavarás 
>esetén lehetőség van az üléshatározott idejű felfüggesztésére vagy 
>berekesztésére is, de ide tartozik tiszteletdíj-csökkentés eszköze is. A Soros-hálózat támogatásával Kunbábonyban tartották a rendszerellenes tüntetések végrehajtásának módszertanában segítséget nyújtó szakmai kiképzőtáborokat.  
>
>
>_______________________________________________
>Grem mailing list
>Grem at turul.kgk.uni-obuda.hu
>http://turul.kgk.uni-obuda.hu/mailman/listinfo/grem
--------- következő rész ---------
Egy csatolt HTML állomány át lett konvertálva...
URL: <http://turul.kgk.uni-obuda.hu/pipermail/grem/attachments/20181214/4c6e111a/attachment.html>


További információk a(z) Grem levelezőlistáról